Ricoh iX2400 White
Brand: Ricoh
Price: €321,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: fb5012c2-0d27-4e81-85d4-58a183f5875b
Description
Scan-Technologie: CIS
Scan-Format: A4
Scanauflösung: 600 dpi
max. Scangeschwindigkeit: 45 Seiten/min
Dateiformate: JPEG, PDF
Lichtquelle: LED 3-farbig (RGB)
max. tägliches Scanvolumen: 6.000 Scans
Schnittstellen: USB, WLAN
Papiergewicht: 40 - 209 g/m²
Dokumenteneinzüge: automatisch, manuell
Scan-Dokumente: Dokumente, Normalpapier, Visitenkarten
Stromverbrauch in Betrieb: 13 Watt
Breite: 292 mm
Tiefe: 161 mm
Höhe: 159 mm
Gewicht: 3,2 kg
Farbe: weiß
Specifications
| Produkttypen | Dokumenten-Scanner, Einzug Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologie | CIS |
| Scan-Format | A4 |
| Scanauflösung | 600 dpi |
| max. Scangeschwindigkeit | 45 Seiten/min |
| Dateiformate | JPEG, PDF |
| Lichtquelle | LED 3-farbig (RGB) |
| max. tägliches Scanvolumen | 6.000 Scans |
| Schnittstellen | USB, WLAN |
| Papiergewicht | 40 - 209 g/m² |
| Dokumenteneinzüge | automatisch, manuell |
| Scan-Dokumente | Dokumente, Normalpapier, Visitenkarten |
| Stromverbrauch in Betrieb | 13 Watt |
| Breite | 292 mm |
| Tiefe | 161 mm |
| Höhe | 159 mm |
| Gewicht | 3,2 kg |
| Farbe | weiß |
Reviews
Couldn't fault it
Top quality
Thanks for getting it here so quick
Fast delivery, product is solid
10/10 would buy again
Love this! 😄
Highly recommend!
Arrived safe and sound, very pleased
Fantastic value
Very happy with this purchase
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.