Ricoh fi-7700
Brand: Ricoh
Price: €5.083,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 1d44d034-4885-46bb-a61e-948d0dfb09a6
Description
Scan-Technologie: CCD
Scan-Format: A3
Scanauflösung: 600 dpi
max. Scangeschwindigkeit: 100 Seiten/min
Funktionen: OCR
Farbtiefe: 24 Bit
Lichtquelle: LED
Schnittstelle: USB 3.0
automatische Dokumentenzufuhr: 300 Blatt
Dokumenteneinzug: automatisch
Scan-Dokumente: Fotos, Dokumente, Umschläge
Stromverbrauch in Betrieb: 64 Watt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7
Breite: 706 mm
Tiefe: 500 mm
Höhe: 345 mm
Gewicht: 35 kg
Farbe: grau
mitgelieferte Software: PaperStream Capture, PaperStream IP, ScanSnap Manager
Specifications
| Produkttypen | Dokumenten-Scanner, Einzug Scanner, A3 Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologie | CCD |
| Scan-Format | A3 |
| Scanauflösung | 600 dpi |
| max. Scangeschwindigkeit | 100 Seiten/min |
| Funktionen | OCR |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Lichtquelle | LED |
| Schnittstelle | USB 3.0 |
| automatische Dokumentenzufuhr | 300 Blatt |
| Dokumenteneinzug | automatisch |
| Scan-Dokumente | Fotos, Dokumente, Umschläge |
| Stromverbrauch in Betrieb | 64 Watt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7 |
| Breite | 706 mm |
| Tiefe | 500 mm |
| Höhe | 345 mm |
| Gewicht | 35 kg |
| Farbe | grau |
| mitgelieferte Software | PaperStream Capture, PaperStream IP, ScanSnap Manager |
Reviews
Super satisfied 😊
Very pleased with this
Every penny well spent
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Worth the investment for sure
Can't fault it, great price too
Perfect 👍
Spot on
Exactly as the description, cheers!
Exactly what I was looking for
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.