Ricoh fi-7300NX
Brand: Ricoh
Price: €838,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: cdffdd1f-51f5-47d6-b5c7-b097607b9761
Description
Scan-Technologie: CCD
Scan-Format: A4
Vorlagengröße: 216 x 355 mm
Scanauflösung: 600 dpi
max. Scangeschwindigkeit: 60 Seiten/min
Funktionen: Duplex-Scannen
Displaytyp: TFT-Farbdisplay
Displaygröße: 10,9 cm
Lichtquelle: Weiße LED
max. tägliches Scanvolumen: 4.000 Scans
Schnittstellen: USB 3.0, Ethernet 10/100/1000
Papiergewicht: 27 - 413 g/m²
automatische Dokumentenzufuhr: 80 Blatt
Scan-Dokumente: Dokumente
Stromverbrauch in Betrieb: 42 Watt
Stromversorgung: Netzteil
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7
Breite: 300 mm
Tiefe: 170 mm
Höhe: 163 mm
Gewicht: 4,2 kg
Besonderheit: Papier-Schutz
Specifications
| Produkttypen | Dokumenten-Scanner, Einzug Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologie | CCD |
| Scan-Format | A4 |
| Vorlagengröße | 216 x 355 mm |
| Scanauflösung | 600 dpi |
| max. Scangeschwindigkeit | 60 Seiten/min |
| Funktionen | Duplex-Scannen |
| Displaytyp | TFT-Farbdisplay |
| Displaygröße | 10,9 cm |
| Lichtquelle | Weiße LED |
| max. tägliches Scanvolumen | 4.000 Scans |
| Schnittstellen | USB 3.0, Ethernet 10/100/1000 |
| Papiergewicht | 27 - 413 g/m² |
| automatische Dokumentenzufuhr | 80 Blatt |
| Scan-Dokumente | Dokumente |
| Stromverbrauch in Betrieb | 42 Watt |
| Stromversorgung | Netzteil |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7 |
| Breite | 300 mm |
| Tiefe | 170 mm |
| Höhe | 163 mm |
| Gewicht | 4,2 kg |
| Besonderheit | Papier-Schutz |
Reviews
😍 Love it
Thanks for getting it here so quick
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.