Ricoh fi-70F
Brand: Ricoh
Price: €271,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 499148c4-0a9e-4bff-afd4-fecd027e2b6f
Description
Scan-Technologien: CMOS, CIS
Scan-Format: A6
Scanauflösung: 600 dpi
Dateiformate: JPEG, TIFF, PDF
Funktionen: automatisches Zuschneiden
Farbtiefe: 24 Bit
Lichtquelle: LED
Schnittstelle: USB 2.0
Dokumenteneinzug: automatisch
Scan-Dokumente: Fotos, Dokumente
Stromversorgung: Netzteil, USB
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8, Windows 7
Breite: 150 mm
Tiefe: 230 mm
Höhe: 40 mm
Gewicht: 0,9 kg
Farbe: schwarz
Einsatzgebiet: mobil
mitgelieferte Software: Software Operation Panel, Operation Panel, Panel, PaperStream Capture
Specifications
| Produkttypen | Flachbett Scanner, Dokumenten-Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologien | CMOS, CIS |
| Scan-Format | A6 |
| Scanauflösung | 600 dpi |
| Dateiformate | JPEG, TIFF, PDF |
| Funktionen | automatisches Zuschneiden |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Lichtquelle | LED |
| Schnittstelle | USB 2.0 |
| Dokumenteneinzug | automatisch |
| Scan-Dokumente | Fotos, Dokumente |
| Stromversorgung | Netzteil, USB |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8, Windows 7 |
| Breite | 150 mm |
| Tiefe | 230 mm |
| Höhe | 40 mm |
| Gewicht | 0,9 kg |
| Farbe | schwarz |
| Einsatzgebiet | mobil |
| mitgelieferte Software | Software Operation Panel, Operation Panel, Panel, PaperStream Capture |
Reviews
Second purchase already! Love it
Amazing quality for the price!
Exactly what I needed, thanks!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.