Oki Systems Microline 3390eco
Brand: Oki
Price: €1.078,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 7e1c3257-a854-4af3-bcd4-c6b95767b54c
Description
Series: Oki Systems Microline
Printing Speed: 260 characters/second
Resolution: 360 x 360 dpi
Printer Languages: IBM AGM, IBM Proprinter, Epson LQ
MTBF: 10,000 hours
Max. Print Size: A4 (210 x 297 mm)
Barcodes: Code 39, Code 128, EAN/JAN-13, EAN/JAN-8, UPC-A, UPC-E, 2/5 interleaved
Number of Copies: 4
RAM: 128 KB
Connections: USB 2.0, Parallel Port
Network Capable: no
Power Consumption (in use): 30 Watt
Power Supply: Internal
Noise Emission (Operation): 57 dB
Weight: 5.8 kg
Depth: 345 mm
Width: 398 mm
Height: 116 mm
Paper Types: Continuous Paper, Envelopes, Normal Paper, Labels
Paper Feed Type: Sheet Feeder
Colour: Grey
Energy Star: yes
Note: Resolution: 360 x 360 dpi
Specifications
| Product Type | 24-Pin Dot Matrix Printers |
|---|---|
| Series | Oki Systems Microline |
| Printing Speed | 260 characters/second |
| Resolution | 360 x 360 dpi |
| Printer Languages | IBM AGM, IBM Proprinter, Epson LQ |
| MTBF | 10,000 hours |
| Max. Print Size | A4 (210 x 297 mm) |
| Barcodes | Code 39, Code 128, EAN/JAN-13, EAN/JAN-8, UPC-A, UPC-E, 2/5 interleaved |
| Number of Copies | 4 |
| RAM | 128 KB |
| Connections | USB 2.0, Parallel Port |
| Network Capable | no |
| Power Consumption (in use) | 30 Watt |
| Power Supply | Internal |
| Noise Emission (Operation) | 57 dB |
| Weight | 5.8 kg |
| Depth | 345 mm |
| Width | 398 mm |
| Height | 116 mm |
| Paper Types | Continuous Paper, Envelopes, Normal Paper, Labels |
| Paper Feed Type | Sheet Feeder |
| Colour | Grey |
| Energy Star | yes |
| Note | Resolution: 360 x 360 dpi |
Reviews
Even better than I thought
Perfect 👍
Speedy delivery, impeccable condition
Ordering more for friends
Top quality
Really impressed, no complaints
Arrived safe and sound, very pleased
Fantastic, ordering more!
Does the job perfectly... will be ordering more
Arrived safe and sound, very pleased
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.