Oki Systems MC883dnv
Brand: Oki
Price: €2.564,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: fc7ea963-d898-42bf-9659-34241857a7f0
Description
Serie: Oki Systems MC
max. DIN-Druckformat: A3
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 35 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 35 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 800 MHz
Druckersprachen: HP PCL5c, HP PCL6, PDF V1.7, PostScript 3, Epson FX, IBM ProPrinter
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 9,5 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 9,5 Sekunden
Speichergröße: 1.280 MB
Displaytyp: LCD-Farbdisplay
Displaygröße: 17,5 cm
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopierauflösung: 600 x 600 dpi
Kopiergeschwindigkeit s/w: 35 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 35 Kopien/min
Mehrfachkopien: 999
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Scan-Funktionen: Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Scan-to-FTP
Fax: ja
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 2.005 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 100 Blatt
Papiergrößen: A3
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux
Stromverbrauch Standby: 120 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 850 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 25.87 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 54 dB
Geräuschemission (Standby): 37 dB
Breite: 563 mm
Tiefe: 600 mm
Höhe: 1.216 mm
Gewicht: 94 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Oki Systems MC |
| max. DIN-Druckformat | A3 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 35 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 35 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 800 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL5c, HP PCL6, PDF V1.7, PostScript 3, Epson FX, IBM ProPrinter |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 9,5 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 9,5 Sekunden |
| Speichergröße | 1.280 MB |
| Displaytyp | LCD-Farbdisplay |
| Displaygröße | 17,5 cm |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopierauflösung | 600 x 600 dpi |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 35 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 35 Kopien/min |
| Mehrfachkopien | 999 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Scan-Funktionen | Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Scan-to-FTP |
| Fax | ja |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 2.005 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 100 Blatt |
| Papiergrößen | A3 |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 120 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 850 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 25.87 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 54 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 37 dB |
| Breite | 563 mm |
| Tiefe | 600 mm |
| Höhe | 1.216 mm |
| Gewicht | 94 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Farbe | grau |
Reviews
Got exactly what I needed, very pleased
Such good value... impressed
Exactly what I was looking for
Love how well made this is. Already recommended to my family.
Very pleased with this
Really good value for the price
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Really happy with the purchase. Shipping was quick too.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.