Lexmark MX622adhe
Brand: Lexmark
Price: €895,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 9de19323-376e-438c-871a-06ba99040cd0
Description
Serie: Lexmark MX
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Schwarzweiß-Laserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 47 Seiten/min (s/w)
Druckprozessor: 4 x 1.200 MHz
Druckersprachen: HP PCL5e, HP PCL6, PDF V1.7, PostScript 3
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 6 Sekunden
Speichergröße: 2.048 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 17,8 cm
empfohlenes Druckvolumen: 20.000 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 175.000 Seiten/Monat
Anschlüsse: Ethernet, USB
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 40 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: Flachbett, ADF
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 1.200 x 600 dpi
Dateiformate: PDF, JPEG, TIFF
Scan-Funktionen: Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB, Scan-to-PC, Duplex-Scan
Fax: ja
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 650 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 100 Blatt
Papierausgabe: 250 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux
Stromverbrauch Standby: 2,5 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 680 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 18.45 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 56 dB
Geräuschemission (Standby): 14 dB
Breite: 489 mm
Tiefe: 477 mm
Höhe: 545 mm
Gewicht: 22,3 kg
Toner-Anzahl: 1 (Schwarz)
Kapazität des mitgelieferten Toners: schwarz (6.000 Seiten)
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Monolaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark MX |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Schwarzweiß-Laserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 47 Seiten/min (s/w) |
| Druckprozessor | 4 x 1.200 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL5e, HP PCL6, PDF V1.7, PostScript 3 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 6 Sekunden |
| Speichergröße | 2.048 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 17,8 cm |
| empfohlenes Druckvolumen | 20.000 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 175.000 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | Ethernet, USB |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 40 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | Flachbett, ADF |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 1.200 x 600 dpi |
| Dateiformate | PDF, JPEG, TIFF |
| Scan-Funktionen | Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB, Scan-to-PC, Duplex-Scan |
| Fax | ja |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 650 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 100 Blatt |
| Papierausgabe | 250 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 2,5 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 680 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 18.45 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 56 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 14 dB |
| Breite | 489 mm |
| Tiefe | 477 mm |
| Höhe | 545 mm |
| Gewicht | 22,3 kg |
| Toner-Anzahl | 1 (Schwarz) |
| Kapazität des mitgelieferten Toners | schwarz (6.000 Seiten) |
| Farbe | grau |
Reviews
Arrived well packaged, very pleased
Solid product, arrived quickly
Works like a charm ✨
Perfect.
Thanks for getting it here so quick
Very pleased with this
Excellent stuff
Perfect! 10/10 ⭐
😍 Love it
Arrived super quickly and works great 😊
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.