Lexmark MS531dw
Brand: Lexmark
Price: €305,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 41217f2b-a7de-42a9-ae83-4469b3d31a4e
Description
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
max. Druckformat: 210 x 297 mm
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 44 Seiten/min (s/w)
Display: Touchscreen-Display
Displaygröße: 7,2 cm
Druckersprachen: PPDS, Postscript 3, PDF 1.7, HP PCL 5, HP PCL 6
Druckprozessor: 2 x 1.000 MHz
Speichergröße: 512 MB
Anschlüsse: WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100/1000
max. Papierzufuhr: 350 Blatt
Papierausgabe: 150 Blatt
Stromverbrauch Standby: 6,8 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 644 Watt
Geräuschemission (Standby): 14 dB
Geräuschemission (Betrieb): 55 dB
unterstützte Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Linux
Breite: 399 mm
Tiefe: 389 mm
Höhe: 263 mm
Gewicht: 13,5 kg
Toner-Anzahl: 1 (Schwarz)
Zertifizierung: Energy Star
Farbe: grau
Specifications
| Produkttyp | Schwarzweiß Laserdrucker |
|---|---|
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| max. Druckformat | 210 x 297 mm |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 44 Seiten/min (s/w) |
| Display | Touchscreen-Display |
| Displaygröße | 7,2 cm |
| Druckersprachen | PPDS, Postscript 3, PDF 1.7, HP PCL 5, HP PCL 6 |
| Druckprozessor | 2 x 1.000 MHz |
| Speichergröße | 512 MB |
| Anschlüsse | WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100/1000 |
| max. Papierzufuhr | 350 Blatt |
| Papierausgabe | 150 Blatt |
| Stromverbrauch Standby | 6,8 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 644 Watt |
| Geräuschemission (Standby) | 14 dB |
| Geräuschemission (Betrieb) | 55 dB |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Linux |
| Breite | 399 mm |
| Tiefe | 389 mm |
| Höhe | 263 mm |
| Gewicht | 13,5 kg |
| Toner-Anzahl | 1 (Schwarz) |
| Zertifizierung | Energy Star |
| Farbe | grau |
Reviews
Came super fast and works great
Top quality, can't complain
Quality is really good... can't complain about anything really.
10/10 would buy again
Brilliant, no complaints at all
Really impressed, no complaints
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.