Lexmark MC2425adw
Brand: Lexmark
Price: €809,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 04f50ee1-a206-45d3-bc8a-87e8d898c291
Description
Serie: Lexmark MC
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Duplexdruck, Textdruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 23 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 23 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.200 MHz
Druckersprachen: PDF V1.7, XPS, HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 11,7 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 11,7 Sekunden
Speichergröße: 1.024 MB
Displaytyp: LCD-Farbdisplay
Displaygröße: 6 cm
empfohlenes Druckvolumen: 6.500 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 75.000 Seiten/Monat
Anschlüsse: WLAN, USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 23 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 23 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: Flachbett, ADF
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 1.200 x 600 dpi
Scan-Funktionen: Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB, Scan-to-PC, Duplex-Scan
Fax: ja
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 250 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 50 Blatt
Papierausgabe: 150 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux
Stromverbrauch Standby: 38,5 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 425 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 12.93 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 54 dB
Breite: 442 mm
Tiefe: 556 mm
Höhe: 462 mm
Gewicht: 26,8 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Zertifizierung: Der Blaue Engel
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark MC |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Duplexdruck, Textdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 23 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 23 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.200 MHz |
| Druckersprachen | PDF V1.7, XPS, HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 11,7 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 11,7 Sekunden |
| Speichergröße | 1.024 MB |
| Displaytyp | LCD-Farbdisplay |
| Displaygröße | 6 cm |
| empfohlenes Druckvolumen | 6.500 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 75.000 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | WLAN, USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 23 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 23 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | Flachbett, ADF |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 1.200 x 600 dpi |
| Scan-Funktionen | Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB, Scan-to-PC, Duplex-Scan |
| Fax | ja |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 250 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 50 Blatt |
| Papierausgabe | 150 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 38,5 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 425 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 12.93 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 54 dB |
| Breite | 442 mm |
| Tiefe | 556 mm |
| Höhe | 462 mm |
| Gewicht | 26,8 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Zertifizierung | Der Blaue Engel |
| Farbe | grau |
Reviews
Does the job
Really happy with this
Great value for money. Will definitely be buying again.
Packaged so carefully, arrived perfect
Got exactly what I needed, very pleased
10 out of 10
Better than I expected honestly
10 out of 10
Definitely worth the money
Fantastic, ordering more!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.