Lexmark CX963se
Brand: Lexmark
Price: €5.192,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 202ea2d7-e70a-421f-a8d5-86d134bbf106
Description
Serie: Lexmark CX
max. DIN-Druckformat: A3
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: PostScript, netzwerkfähig
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 55 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 55 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.200 MHz
Druckersprachen: PPDS, HP PCLm, HP PCL6, PostScript, PDF V1.7
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 7,1 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 8,2 Sekunden
Speichergröße: 4.096 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 25,6 cm
Anschlüsse: WLAN, Ethernet, USB
USB-Standard: USB 2.0
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 55 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 55 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Dateiformate: PDF, RTF, TXT, JPEG
Scan-Funktionen: Duplex-Scan, Scan-to-EMail, Scan-to-PC, Scan-to-PDF, Scan-to-USB, Scan-to-FTP
Fax: nein
max. Papierzufuhr: 700 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 300 Blatt
Papierausgabe: 500 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 11, Mac OS X, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Linux
Stromverbrauch Standby: 67 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 812 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 24.70916 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 52 dB
Geräuschemission (Standby): 15 dB
Breite: 592 mm
Tiefe: 660 mm
Höhe: 858 mm
Gewicht: 90,1 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 3in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark CX |
| max. DIN-Druckformat | A3 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | PostScript, netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 55 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 55 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.200 MHz |
| Druckersprachen | PPDS, HP PCLm, HP PCL6, PostScript, PDF V1.7 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 7,1 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 8,2 Sekunden |
| Speichergröße | 4.096 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 25,6 cm |
| Anschlüsse | WLAN, Ethernet, USB |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 55 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 55 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Dateiformate | PDF, RTF, TXT, JPEG |
| Scan-Funktionen | Duplex-Scan, Scan-to-EMail, Scan-to-PC, Scan-to-PDF, Scan-to-USB, Scan-to-FTP |
| Fax | nein |
| max. Papierzufuhr | 700 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 300 Blatt |
| Papierausgabe | 500 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 11, Mac OS X, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 67 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 812 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 24.70916 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 52 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 15 dB |
| Breite | 592 mm |
| Tiefe | 660 mm |
| Höhe | 858 mm |
| Gewicht | 90,1 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Farbe | grau |
Reviews
Absolutely brilliant!
Every penny well spent
Arrived well packaged, very pleased
Does exactly what it should
Second purchase already! Love it
Super satisfied 😊
Thanks for getting it here so quick
Fantastic, ordering more!
Great value for money. Will definitely be buying again.
Wow! Amazing value
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.