Lexmark CX951se
Brand: Lexmark
Price: €3.242,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 9a6cb928-c006-4e58-947b-ea18280c9b65
Description
Serie: Lexmark CX
max. DIN-Druckformat: A3
Auflösung: 4.800 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 35 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 35 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.200 MHz
Druckersprachen: HP PCLm, HP PCL6, HP PCL5, PostScript 3, PDF V1.7
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 7,1 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 8,2 Sekunden
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 25,6 cm
Anschlüsse: USB, Ethernet, WLAN
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 35 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 35 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Scan-Format: 297 x 431
Dateiformate: RTF, TXT, TIFF, PDF, JPEG
Scan-Funktionen: Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Scan-to-PDF, Scan-to-EMail, Netzwerkscannen
Fax: nein
max. Papierzufuhr: 700 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 200 Blatt
Papierausgabe: 500 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux
Stromverbrauch Standby: 60 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 601 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 18.28843 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 47 dB
Geräuschemission (Standby): 14 dB
Breite: 592 mm
Tiefe: 660 mm
Höhe: 809 mm
Gewicht: 81,9 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 3in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark CX |
| max. DIN-Druckformat | A3 |
| Auflösung | 4.800 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 35 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 35 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.200 MHz |
| Druckersprachen | HP PCLm, HP PCL6, HP PCL5, PostScript 3, PDF V1.7 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 7,1 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 8,2 Sekunden |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 25,6 cm |
| Anschlüsse | USB, Ethernet, WLAN |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 35 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 35 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Scan-Format | 297 x 431 |
| Dateiformate | RTF, TXT, TIFF, PDF, JPEG |
| Scan-Funktionen | Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Scan-to-PDF, Scan-to-EMail, Netzwerkscannen |
| Fax | nein |
| max. Papierzufuhr | 700 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 200 Blatt |
| Papierausgabe | 500 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 60 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 601 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 18.28843 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 47 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 14 dB |
| Breite | 592 mm |
| Tiefe | 660 mm |
| Höhe | 809 mm |
| Gewicht | 81,9 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
Reviews
Very happy indeed 👍
Absolutely brilliant!
Great value for money. Will definitely be buying again.
Quality stuff 💯
Worth the investment for sure
Can't fault it, great price too
Worth the investment for sure
Does the job perfectly... will be ordering more
cant fault it tbh
Very happy indeed 👍
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.