Lexmark CX827de
Brand: Lexmark
Price: €2.537,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 787c7157-f442-4bab-97a5-712aa194b2a0
Description
Serie: Lexmark CX
max. DIN-Druckformat: A4
max. Druckformat: 216 x 356 mm
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 50 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 50 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.330 MHz
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 7 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 7 Sekunden
Speichergröße: 2.048 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 17,8 cm
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 50 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 50 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scanner-Sensor: CCD (Charge Coupled Device)
Scan-Auflösung: 1.200 x 600 dpi
Dateiformate: JPEG, PDF, TIFF, XPS
Scan-Funktionen: Duplex-Scan, Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Netzwerkscannen
Fax: ja
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 650 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 150 Blatt
Papierausgabe: 300 Blatt
Papiergrößen: A4, A5, A6, Letter, Legal, Executive
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux
Stromverbrauch Standby: 80 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 760 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 23.13 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 55 dB
Geräuschemission (Standby): 15 dB
Breite: 559 mm
Tiefe: 588 mm
Höhe: 763 mm
Gewicht: 82,3 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark CX |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| max. Druckformat | 216 x 356 mm |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 50 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 50 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.330 MHz |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 7 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 7 Sekunden |
| Speichergröße | 2.048 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 17,8 cm |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 50 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 50 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scanner-Sensor | CCD (Charge Coupled Device) |
| Scan-Auflösung | 1.200 x 600 dpi |
| Dateiformate | JPEG, PDF, TIFF, XPS |
| Scan-Funktionen | Duplex-Scan, Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Netzwerkscannen |
| Fax | ja |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 650 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 150 Blatt |
| Papierausgabe | 300 Blatt |
| Papiergrößen | A4, A5, A6, Letter, Legal, Executive |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 80 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 760 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 23.13 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 55 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 15 dB |
| Breite | 559 mm |
| Tiefe | 588 mm |
| Höhe | 763 mm |
| Gewicht | 82,3 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Farbe | grau |
Reviews
10/10 would buy again
Great value for money. Will definitely be buying again.
100% would recommend
Can't fault anything about this
Absolutely brilliant 👍
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Amazing quality for the price!
Amazing value!
Worth the investment for sure
Top quality, can't complain
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.