Lexmark CX735adse
Brand: Lexmark
Price: €1.320,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 61852967-5afe-473b-9d25-4165065eb6ee
Description
Serie: Lexmark CX
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 50 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 50 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.200 MHz
Druckersprachen: PDF V1.7, HP PCL5, HP PCL6, PostScript 3, XPS
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 5,6 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 6,1 Sekunden
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 25 cm
Anschlüsse: Ethernet, USB
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 50 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 50 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Scan-Funktionen: Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB, Netzwerkscannen
Fax: ja
Fax-Auflösung: 300 x 300 dpi
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 650 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 100 Blatt
Papierausgabe: 250 Blatt
Stromverbrauch Standby: 66 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 800 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 24.344 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 56 dB
Geräuschemission (Standby): 14 dB
Breite: 479 mm
Tiefe: 533 mm
Höhe: 621 mm
Gewicht: 39,5 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Zertifizierung: Energy Star
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark CX |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 50 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 50 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.200 MHz |
| Druckersprachen | PDF V1.7, HP PCL5, HP PCL6, PostScript 3, XPS |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 5,6 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 6,1 Sekunden |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 25 cm |
| Anschlüsse | Ethernet, USB |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 50 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 50 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Scan-Funktionen | Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB, Netzwerkscannen |
| Fax | ja |
| Fax-Auflösung | 300 x 300 dpi |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 650 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 100 Blatt |
| Papierausgabe | 250 Blatt |
| Stromverbrauch Standby | 66 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 800 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 24.344 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 56 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 14 dB |
| Breite | 479 mm |
| Tiefe | 533 mm |
| Höhe | 621 mm |
| Gewicht | 39,5 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Zertifizierung | Energy Star |
| Farbe | grau |
Reviews
Just as advertised, very reliable
Delivered when promised... very satisfied
Worth it
Arrived well packaged, very pleased
Exactly what I needed, thanks!
Came super fast and works great
Speedy delivery, impeccable condition
Everything came perfectly packaged
Very happy with this purchase
Came super fast and works great
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.