Lexmark CX730de
Brand: Lexmark
Price: €989,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 4c7e50a6-6285-4ec1-b10e-b1d6bc2b5b57
Description
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 40 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 40 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.200 MHz
Druckersprachen: HP PCL5, HP PCL6, PostScript 3, PDF V1.7
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 6,4 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 7 Sekunden
Speichergröße: 2.048 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 17,8 cm
empfohlenes Druckvolumen: 15.000 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 120.000 Seiten/Monat
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 39 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 39 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Scan-Funktionen: Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Netzwerkscannen, Scan-to-FTP
Fax: nein
Fax-Auflösung: 300 x 300 dpi
max. Papierzufuhr: 650 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 100 Blatt
Papierausgabe: 300 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10
Stromverbrauch Standby: 44,5 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 640 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 19.4752 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 55 dB
Geräuschemission (Standby): 14 dB
Breite: 479 mm
Tiefe: 533 mm
Höhe: 621 mm
Gewicht: 39 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Zertifizierung: Energy Star
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 3in1 Drucker |
|---|---|
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 40 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 40 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.200 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL5, HP PCL6, PostScript 3, PDF V1.7 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 6,4 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 7 Sekunden |
| Speichergröße | 2.048 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 17,8 cm |
| empfohlenes Druckvolumen | 15.000 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 120.000 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 39 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 39 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Scan-Funktionen | Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Netzwerkscannen, Scan-to-FTP |
| Fax | nein |
| Fax-Auflösung | 300 x 300 dpi |
| max. Papierzufuhr | 650 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 100 Blatt |
| Papierausgabe | 300 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10 |
| Stromverbrauch Standby | 44,5 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 640 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 19.4752 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 55 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 14 dB |
| Breite | 479 mm |
| Tiefe | 533 mm |
| Höhe | 621 mm |
| Gewicht | 39 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Zertifizierung | Energy Star |
| Farbe | grau |
Reviews
Exactly as the description, cheers!
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Quality and price are unbeatable
Exactly what I wanted
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Love how well made this is. Already recommended to my family.
10/10 would buy again
Amazing service and product 👍
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.