Lexmark CX532ADWE
Brand: Lexmark
Price: €654,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 8329b4ee-123f-480d-9830-7d011c51edba
Description
Serie: Lexmark CX
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 33 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 33 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.200 MHz
Druckersprachen: PDF V1.7, HP PCL5, HP PCL6, PostScript 3
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 7,2 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 7,5 Sekunden
Speichergröße: 2.048 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 10,9 cm
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Netzwerk/Transportprotokoll: FTP
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 33 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 33 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Dateiformate: TIFF, BMP, JPEG
Scan-Funktionen: Duplex-Scan, Scan-to-EMail, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Scan-to-USB
Fax: ja
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 250 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 100 Blatt
Papierausgabe: 200 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Linux
Stromverbrauch Standby: 25,5 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 574 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 17.46682 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 52 dB
Geräuschemission (Standby): 14 dB
Breite: 479 mm
Tiefe: 475 mm
Höhe: 491 mm
Gewicht: 27 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Zertifizierungen: Energy Star, Der Blaue Engel
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark CX |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 33 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 33 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.200 MHz |
| Druckersprachen | PDF V1.7, HP PCL5, HP PCL6, PostScript 3 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 7,2 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 7,5 Sekunden |
| Speichergröße | 2.048 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 10,9 cm |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Netzwerk/Transportprotokoll | FTP |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 33 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 33 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Dateiformate | TIFF, BMP, JPEG |
| Scan-Funktionen | Duplex-Scan, Scan-to-EMail, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Scan-to-USB |
| Fax | ja |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 250 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 100 Blatt |
| Papierausgabe | 200 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 25,5 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 574 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 17.46682 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 52 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 14 dB |
| Breite | 479 mm |
| Tiefe | 475 mm |
| Höhe | 491 mm |
| Gewicht | 27 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Zertifizierungen | Energy Star, Der Blaue Engel |
Reviews
Delivered when promised... very satisfied
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Perfect! Exactly what I needed
Exactly what I needed, thanks!
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
⭐⭐⭐⭐⭐
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Fantastic quality, unbeatable price!
100% would buy again
Spot on
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.