Lexmark CX410dte
Brand: Lexmark
Price: €359,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 5183d481-ba44-4195-a896-c39d41204663
Description
Serie: Lexmark CX
max. DIN-Druckformat: A4
max. Druckformat: 216 x 356 mm
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Duplexdruck, Textdruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 30 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 30 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 800 MHz
Druckersprache: PostScript
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 10,5 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 11,5 Sekunden
Speichergröße: 512 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 10,9 cm
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopierfunktion: Farbkopie
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scanner-Sensor: CCD (Charge Coupled Device)
Scan-Auflösung: 1.200 x 600 dpi
Fax: ja
Fax-Funktionen: Farbfax
max. Papierzufuhr: 900 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 50 Blatt
Papierzuführungen: Mehrzweckzufuhr, Einzelblattzufuhr, 2 Papierkassetten
Papierausgabe: 150 Blatt
Papiersorten: Normalpapier, Karton, Etiketten, Folien, Umschläge
Papiergrößen: A4, A5, A6, B5, Executive, Folio, Legal, Letter, Oficio, Umschläge
Papiergewicht: 60 - 176 g/m²
Kompatible Betriebssysteme: Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Linux, Mac OS X
Stromverbrauch Standby: 35 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 640 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 19.48 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 49 dB
Abmessungen (B x H x T): 444 x 589 x 600 mm
Gewicht: 31,6 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
verwendbare Toner: Lexmark 80C20K0, Lexmark 80C20C0, Lexmark 80C20M0, Lexmark 80C20Y0
Zertifizierungen: Energy Star, Der Blaue Engel
Kapazität der mitgelieferten Toner: CMY (1.400 Seiten), schwarz (1.400 Seiten)
Farbe: grau
Bemerkung: 4in1 / Unison-Toner
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark CX |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| max. Druckformat | 216 x 356 mm |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Duplexdruck, Textdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 30 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 30 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 800 MHz |
| Druckersprache | PostScript |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 10,5 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 11,5 Sekunden |
| Speichergröße | 512 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 10,9 cm |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopierfunktion | Farbkopie |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scanner-Sensor | CCD (Charge Coupled Device) |
| Scan-Auflösung | 1.200 x 600 dpi |
| Fax | ja |
| Fax-Funktionen | Farbfax |
| max. Papierzufuhr | 900 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 50 Blatt |
| Papierzuführungen | Mehrzweckzufuhr, Einzelblattzufuhr, 2 Papierkassetten |
| Papierausgabe | 150 Blatt |
| Papiersorten | Normalpapier, Karton, Etiketten, Folien, Umschläge |
| Papiergrößen | A4, A5, A6, B5, Executive, Folio, Legal, Letter, Oficio, Umschläge |
| Papiergewicht | 60 - 176 g/m² |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Linux, Mac OS X |
| Stromverbrauch Standby | 35 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 640 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 19.48 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 49 dB |
| Abmessungen (B x H x T) | 444 x 589 x 600 mm |
| Gewicht | 31,6 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| verwendbare Toner | Lexmark 80C20K0, Lexmark 80C20C0, Lexmark 80C20M0, Lexmark 80C20Y0 |
| Zertifizierungen | Energy Star, Der Blaue Engel |
| Kapazität der mitgelieferten Toner | CMY (1.400 Seiten), schwarz (1.400 Seiten) |
| Farbe | grau |
| Bemerkung | 4in1 / Unison-Toner |
Reviews
Amazing service and product 👍
Love how well made this is. Already recommended to my family.
Fantastic quality, unbeatable price!
Can't fault anything about this
Quality and price are unbeatable
Perfect 👍
10/10 would buy again
Absolutely brilliant 👍
Everything came perfectly packaged
Packaged so carefully, arrived perfect
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.