Lexmark CS331dw
Brand: Lexmark
Price: €189,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 928da489-9e53-4c9d-b42f-586c812a5ac2
Description
Serie: Lexmark CS
Auflösung: 600 x 600 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
max. Druckformat: 210 x 297 mm
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint
Druckfunktionen: Duplexdruck, Textdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 24 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 24 Seiten/min (Farbe)
Display: zweizeiliges LCD-Display
Druckersprachen: HP PCL 6, Postscript 3, HP PCLm, HP PCL 5
Druckprozessor: 2 x 1.000 MHz
Speichergröße: 512 MB
Druckbeginn erste Seite (S/W): 10,9 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 10,9 Sekunden
Anschlüsse: USB 2.0, WLAN, Ethernet 10/100/1000
max. Papierzufuhr: 250 Blatt
Papierausgabe: 100 Blatt
Stromverbrauch Standby: 17 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 395 Watt
Geräuschemission (Standby): 14 dB
Geräuschemission (Betrieb): 52 dB
unterstützte Betriebssysteme: Windows 7, Windows 8, Mac OS X, Linux, Windows 10
Breite: 411 mm
Tiefe: 394 mm
Höhe: 244 mm
Gewicht: 16,1 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
empfohlenes Druckvolumen: 2.500 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 50.000 Seiten/Monat
Zertifizierung: Energy Star
Farbe: grau
Specifications
| Produkttyp | Farblaserdrucker |
|---|---|
| Serie | Lexmark CS |
| Auflösung | 600 x 600 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| max. Druckformat | 210 x 297 mm |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Druckfunktionen | Duplexdruck, Textdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 24 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 24 Seiten/min (Farbe) |
| Display | zweizeiliges LCD-Display |
| Druckersprachen | HP PCL 6, Postscript 3, HP PCLm, HP PCL 5 |
| Druckprozessor | 2 x 1.000 MHz |
| Speichergröße | 512 MB |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 10,9 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 10,9 Sekunden |
| Anschlüsse | USB 2.0, WLAN, Ethernet 10/100/1000 |
| max. Papierzufuhr | 250 Blatt |
| Papierausgabe | 100 Blatt |
| Stromverbrauch Standby | 17 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 395 Watt |
| Geräuschemission (Standby) | 14 dB |
| Geräuschemission (Betrieb) | 52 dB |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows 7, Windows 8, Mac OS X, Linux, Windows 10 |
| Breite | 411 mm |
| Tiefe | 394 mm |
| Höhe | 244 mm |
| Gewicht | 16,1 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| empfohlenes Druckvolumen | 2.500 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 50.000 Seiten/Monat |
| Zertifizierung | Energy Star |
| Farbe | grau |
Reviews
Perfect! 10/10 ⭐
Great value for money. Will definitely be buying again.
Worth it
Spot on mate, spot on
Best thing I've bought in a while
Very happy with this purchase
Got exactly what I needed, very pleased
Can't find any faults
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.