HP ScanJet Pro 2600 f1
Brand: HP
Price: €250,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: a3659da6-3f68-4232-b15b-b50f47fe73b5
Description
Scan-Technologie: CIS
Scan-Format: A4
Scanauflösung: 1.200 dpi
max. Scangeschwindigkeit: 25 Seiten/min
Dateiformate: RTF, PNG, PDF, JPEG, BMP, TXT, TIFF
Funktionen: OCR
Farbtiefe: 24 Bit
Lichtquelle: LED
interner Speicher: 256 MB
max. tägliches Scanvolumen: 1.500 Scans
Schnittstelle: USB 2.0
Papiergewicht: 60 - 105 g/m²
automatische Dokumentenzufuhr: 60 Blatt
Dokumenteneinzug: automatisch
Scan-Dokumente: Fotos, Dokumente
Stromverbrauch in Betrieb: 12,9 Watt
Stromversorgung: Netzteil
Breite: 490 mm
Tiefe: 330 mm
Höhe: 130 mm
Gewicht: 5,4 kg
Farbe: weiß
Specifications
| Produkttypen | Flachbett Scanner, Dokumenten-Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologie | CIS |
| Scan-Format | A4 |
| Scanauflösung | 1.200 dpi |
| max. Scangeschwindigkeit | 25 Seiten/min |
| Dateiformate | RTF, PNG, PDF, JPEG, BMP, TXT, TIFF |
| Funktionen | OCR |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Lichtquelle | LED |
| interner Speicher | 256 MB |
| max. tägliches Scanvolumen | 1.500 Scans |
| Schnittstelle | USB 2.0 |
| Papiergewicht | 60 - 105 g/m² |
| automatische Dokumentenzufuhr | 60 Blatt |
| Dokumenteneinzug | automatisch |
| Scan-Dokumente | Fotos, Dokumente |
| Stromverbrauch in Betrieb | 12,9 Watt |
| Stromversorgung | Netzteil |
| Breite | 490 mm |
| Tiefe | 330 mm |
| Höhe | 130 mm |
| Gewicht | 5,4 kg |
| Farbe | weiß |
Reviews
Perfect 👍
Fantastic quality, unbeatable price!
10 out of 10
Worth it
Best purchase I've made in ages
Fast delivery, product is solid
Honestly fantastic
Very pleased with this
Super satisfied 😊
Great value for money
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.