HP LaserJet Tank MFP 2604sdw (381V1A)
Brand: HP
Price: €212,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 6a0b0774-82a9-48af-99ca-37c59ff27b2e
Description
Series: HP LaserJet Tank MFP
Printing Size in DIN: A4
Resolution: 600 x 600 dpi
Print Functions: Text Printing, Auto Duplex
Functions: Mopria, Network Capable, Apple AirPrint, WiFi Direct
Printing Technologies: Black and White Laser Printing
Print Speed (b/w): 22 pages/min
Print Processor: 500 MHz
Printer Languages: HP PCLmS, URF, PWG
Type of Cartridge: Toner
Starts Printing First Page (B/W): 8 secs
Memory Size: 64 MB
Recommended Print Volume: 2,500 Pages/Month
Max. Printing Capacity: 25,000 Pages per Month
Connections: USB, Ethernet, Wi-Fi
USB Standard: USB 2.0
LAN Standard: Ethernet 10/100
Copier: yes
Scanner: yes
Types of Scanners: ADF, Flatbed
Fax: no
Paper Input: 250 sheets
Paper Output (Standard): 100 sheets
Compatible Operating Systems: Windows 11, Windows 10
Power Consumption (standby): 2.7 Watt
Power Consumption (in use): 390 Watt
Source: *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020)
Width: 418 mm
Depth: 345 mm
Height: 311 mm
Weight: 9.5 kg
Number of Toners: 1 (Black)
Certification: Energy Star
Colour: Grey
Specifications
| Product Types | Multifunction Mono Laser Printer, 3 in 1 Printer |
|---|---|
| Series | HP LaserJet Tank MFP |
| Printing Size in DIN | A4 |
| Resolution | 600 x 600 dpi |
| Print Functions | Text Printing, Auto Duplex |
| Functions | Mopria, Network Capable, Apple AirPrint, WiFi Direct |
| Printing Technologies | Black and White Laser Printing |
| Print Speed (b/w) | 22 pages/min |
| Print Processor | 500 MHz |
| Printer Languages | HP PCLmS, URF, PWG |
| Type of Cartridge | Toner |
| Starts Printing First Page (B/W) | 8 secs |
| Memory Size | 64 MB |
| Recommended Print Volume | 2,500 Pages/Month |
| Max. Printing Capacity | 25,000 Pages per Month |
| Connections | USB, Ethernet, Wi-Fi |
| USB Standard | USB 2.0 |
| LAN Standard | Ethernet 10/100 |
| Copier | yes |
| Scanner | yes |
| Types of Scanners | ADF, Flatbed |
| Fax | no |
| Paper Input | 250 sheets |
| Paper Output (Standard) | 100 sheets |
| Compatible Operating Systems | Windows 11, Windows 10 |
| Power Consumption (standby) | 2.7 Watt |
| Power Consumption (in use) | 390 Watt |
| Source | *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020) |
| Width | 418 mm |
| Depth | 345 mm |
| Height | 311 mm |
| Weight | 9.5 kg |
| Number of Toners | 1 (Black) |
| Certification | Energy Star |
| Colour | Grey |
Reviews
Does exactly what it should
Honestly fantastic
Everything came perfectly packaged
Does the job
Exceeds expectations
Excellent stuff
Highly recommend!
Perfect! 10/10 ⭐
Honestly fantastic
100% would buy again
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.