HP LaserJet Pro 4002dn (2Z605F)
Brand: HP
Price: €108,46
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 8d3f298b-7ebd-4f52-b7a8-246d8c71585e
Description
Serie: HP LaserJet Pro
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint, Mopria
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 40 Seiten/min (s/w)
Display: zweizeiliges LCD-Display
Druckersprachen: HP PCL 6, HP PCL 5e, Postscript 3, PDF, URF, PWG
Druckprozessor: 1.200 MHz
Speichergröße: 256 MB
Druckbeginn erste Seite (S/W): 6,3 Sekunden
Anschlüsse: USB 2.0, Ethernet 10/100/1000
max. Papierzufuhr: 350 Blatt
Papierausgabe: 150 Blatt
Geräuschemission (Betrieb): 54 dB
Breite: 381 mm
Tiefe: 274 mm
Höhe: 464 mm
Gewicht: 8,56 kg
Toner-Anzahl: 1 (Schwarz)
empfohlenes Druckvolumen: 4.000 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 80.000 Seiten/Monat
Farbe: grau
Specifications
| Produkttyp | Schwarzweiß Laserdrucker |
|---|---|
| Serie | HP LaserJet Pro |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint, Mopria |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 40 Seiten/min (s/w) |
| Display | zweizeiliges LCD-Display |
| Druckersprachen | HP PCL 6, HP PCL 5e, Postscript 3, PDF, URF, PWG |
| Druckprozessor | 1.200 MHz |
| Speichergröße | 256 MB |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 6,3 Sekunden |
| Anschlüsse | USB 2.0, Ethernet 10/100/1000 |
| max. Papierzufuhr | 350 Blatt |
| Papierausgabe | 150 Blatt |
| Geräuschemission (Betrieb) | 54 dB |
| Breite | 381 mm |
| Tiefe | 274 mm |
| Höhe | 464 mm |
| Gewicht | 8,56 kg |
| Toner-Anzahl | 1 (Schwarz) |
| empfohlenes Druckvolumen | 4.000 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 80.000 Seiten/Monat |
| Farbe | grau |
Reviews
Seriously good value
Seriously good value
Got it super fast! Very happy
100% would buy again
Best thing I've bought in a while
One of my best buys ever
Can't fault anything about this
Great value for money. Will definitely be buying again.
Spot on mate, spot on
Can't find any faults
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.