HP LaserJet MFP M234sdn
Brand: HP
Price: €128,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: f6c903f9-826c-45f8-ba6e-9a5bef5af751
Description
Series: HP LaserJet M
Printing Size in DIN: A4
Resolution: 600 x 600 dpi
Print Functions: Text Printing, Auto Duplex
Functions: Mopria, Network Capable, Apple AirPrint
Printing Technologies: Black and White Laser Printing
Print Speed (b/w): 18 pages/min
Printer Languages: HP PCLmS, URF, PWG
Type of Cartridge: Toner
Starts Printing First Page (B/W): 7 secs
Memory Size: 64 MB
Connections: USB, Ethernet, Wi-Fi
USB Standard: USB 2.0
LAN Standard: Ethernet 10/100
Copier: yes
Copy Resolution: 600 x 600 dpi
Copy Speed Black & White: 14 Copies/min
Multiple Copies: 99
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: yes
Types of Scanners: Flatbed, ADF
Scanner Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
File Formats: BMP, JPEG, PNG, TIFF, PDF
Colour Depth: 24 Bit
Fax: no
Paper Input: 150 sheets
Automatic Document Feed (ADF): 40 sheets
Paper Output (Standard): 100 sheets
Compatible Operating Systems: Windows 11, Windows 10
Power Consumption (standby): 3.3 Watt
Power Consumption (in use): 453 Watt
Average Annual Electricity Cost (0.2024 €/kWh)*: 9.98 Euros
Source: *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020)
Width: 418 mm
Depth: 308 mm
Height: 294 mm
Weight: 9.5 kg
Number of Toners: 1 (Black)
Colour: Grey
Specifications
| Product Types | Multifunction Mono Laser Printer, 3 in 1 Printer |
|---|---|
| Series | HP LaserJet M |
| Printing Size in DIN | A4 |
| Resolution | 600 x 600 dpi |
| Print Functions | Text Printing, Auto Duplex |
| Functions | Mopria, Network Capable, Apple AirPrint |
| Printing Technologies | Black and White Laser Printing |
| Print Speed (b/w) | 18 pages/min |
| Printer Languages | HP PCLmS, URF, PWG |
| Type of Cartridge | Toner |
| Starts Printing First Page (B/W) | 7 secs |
| Memory Size | 64 MB |
| Connections | USB, Ethernet, Wi-Fi |
| USB Standard | USB 2.0 |
| LAN Standard | Ethernet 10/100 |
| Copier | yes |
| Copy Resolution | 600 x 600 dpi |
| Copy Speed Black & White | 14 Copies/min |
| Multiple Copies | 99 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | yes |
| Types of Scanners | Flatbed, ADF |
| Scanner Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| File Formats | BMP, JPEG, PNG, TIFF, PDF |
| Colour Depth | 24 Bit |
| Fax | no |
| Paper Input | 150 sheets |
| Automatic Document Feed (ADF) | 40 sheets |
| Paper Output (Standard) | 100 sheets |
| Compatible Operating Systems | Windows 11, Windows 10 |
| Power Consumption (standby) | 3.3 Watt |
| Power Consumption (in use) | 453 Watt |
| Average Annual Electricity Cost (0.2024 €/kWh)* | 9.98 Euros |
| Source | *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020) |
| Width | 418 mm |
| Depth | 308 mm |
| Height | 294 mm |
| Weight | 9.5 kg |
| Number of Toners | 1 (Black) |
| Colour | Grey |
Reviews
Can't fault it, great price too
Amazing service and product 👍
Can't find any faults
Amazing 👌
😍 Love it
Solid product, arrived quickly
Spot on
Better than expected tbh
Exactly what I needed, thanks!
Arrived well packaged, very pleased
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.