HP DeskJet 4220e (588K4B)
Brand: HP
Price: €52,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 974947b5-e74e-494d-86d7-afc39df0870f
Description
Series: HP Deskjet
Printing Size in DIN: A4
Resolution: 4.800 x 1.200 dpi
Print Functions: Text Printing, Borderless Printing, Photo Printing, Manual Duplex Printing
Functions: Mopria, Network Capable, Apple AirPrint
Printing Technologies: Inkjet Printing
Print Speed (b/w): 8 pages/min
Print Speed (colour): 5 pages/min
Print Processor: 1.000 MHz
Printer Languages: HP PCL 3 GUI, HP PCLm, URF
Type of Cartridge: Multi-Colour Cartridge
Starts Printing First Page (B/W): 15 secs
Starts Printing First Page (colour): 19 secs
Memory Size: 64 MB
Display Type: LCD
Recommended Print Volume: 300 Pages/Month
Max. Printing Capacity: 1,000 Pages per Month
Connections: Wi-Fi, USB
Additional Connections: Bluetooth
USB Standard: USB 2.0
Copier: yes
Copy Resolution: 300 x 300 dpi
Copy Speed Black & White: 6 Copies/min
Copy Speed Colour: 3 copies/min
Multiple Copies: 9
Scanner: yes
Types of Scanners: ADF, Flatbed
Scanner Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan Resolution: 1,200 x 1,200 dpi
File Formats: JPEG, TIFF, PDF, BMP, PNG
Fax: no
Fax Resolution: 300 x 300
Paper Input: 60 sheets
Automatic Document Feed (ADF): 35 sheets
Paper Output (Standard): 25 sheets
Compatible Operating Systems: Windows 11, Windows 10, Mac OS X
Power Consumption (standby): 2.8 Watt
Source: *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020)
Width: 428 mm
Depth: 332 mm
Height: 200 mm
Weight: 4.82 kg
Certification: ISO/IEC 24734
Colour: Grey
Specifications
| Product Types | Multifunction Inkjet Printer, 3 in 1 Printer |
|---|---|
| Series | HP Deskjet |
| Printing Size in DIN | A4 |
| Resolution | 4.800 x 1.200 dpi |
| Print Functions | Text Printing, Borderless Printing, Photo Printing, Manual Duplex Printing |
| Functions | Mopria, Network Capable, Apple AirPrint |
| Printing Technologies | Inkjet Printing |
| Print Speed (b/w) | 8 pages/min |
| Print Speed (colour) | 5 pages/min |
| Print Processor | 1.000 MHz |
| Printer Languages | HP PCL 3 GUI, HP PCLm, URF |
| Type of Cartridge | Multi-Colour Cartridge |
| Starts Printing First Page (B/W) | 15 secs |
| Starts Printing First Page (colour) | 19 secs |
| Memory Size | 64 MB |
| Display Type | LCD |
| Recommended Print Volume | 300 Pages/Month |
| Max. Printing Capacity | 1,000 Pages per Month |
| Connections | Wi-Fi, USB |
| Additional Connections | Bluetooth |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Copier | yes |
| Copy Resolution | 300 x 300 dpi |
| Copy Speed Black & White | 6 Copies/min |
| Copy Speed Colour | 3 copies/min |
| Multiple Copies | 9 |
| Scanner | yes |
| Types of Scanners | ADF, Flatbed |
| Scanner Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan Resolution | 1,200 x 1,200 dpi |
| File Formats | JPEG, TIFF, PDF, BMP, PNG |
| Fax | no |
| Fax Resolution | 300 x 300 |
| Paper Input | 60 sheets |
| Automatic Document Feed (ADF) | 35 sheets |
| Paper Output (Standard) | 25 sheets |
| Compatible Operating Systems | Windows 11, Windows 10, Mac OS X |
| Power Consumption (standby) | 2.8 Watt |
| Source | *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020) |
| Width | 428 mm |
| Depth | 332 mm |
| Height | 200 mm |
| Weight | 4.82 kg |
| Certification | ISO/IEC 24734 |
| Colour | Grey |
Reviews
10/10 would buy again
Exactly what I needed. Very happy with this.
Couldn't fault it
Absolutely brilliant!
Works great, good price
10 out of 10
Very happy indeed 👍
Got it super fast! Very happy
10/10 would buy again
cant fault it tbh
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.