HP Color Laserjet Pro 3202dn (8D7L0A)
Brand: HP
Price: €201,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 79c7c99e-7736-4739-8016-61c17ee95a8a
Description
Serie: HP Color LaserJet
Auflösung: 600 x 600 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
max. Druckformat: 210 x 297 mm
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint, Mopria, WiFi Direct, Auto Power Off, Auto Power On
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 25 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 25 Seiten/min (Farbe)
Display: LCD-Display
Druckersprachen: PDF, Postscript 3, HP PCL 6, HP PCL 5, URF, PWG, HP PCLm
Druckprozessor: 1.200 MHz
Speichergröße: 256 MB
Druckbeginn erste Seite (S/W): 10,9 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 11 Sekunden
Anschlüsse: USB 2.0, Ethernet 10/100/1000
max. Papierzufuhr: 250 Blatt
Papierausgabe: 100 Blatt
Stromverbrauch Standby: 6,1 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 415 Watt
Geräuschemission (Betrieb): 51 dB
unterstützte Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Mac OS X, Linux
Breite: 390 mm
Tiefe: 419 mm
Höhe: 254 mm
Gewicht: 13,8 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Zertifizierung: Der Blaue Engel
Specifications
| Produkttyp | Farblaserdrucker |
|---|---|
| Serie | HP Color LaserJet |
| Auflösung | 600 x 600 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| max. Druckformat | 210 x 297 mm |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint, Mopria, WiFi Direct, Auto Power Off, Auto Power On |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 25 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 25 Seiten/min (Farbe) |
| Display | LCD-Display |
| Druckersprachen | PDF, Postscript 3, HP PCL 6, HP PCL 5, URF, PWG, HP PCLm |
| Druckprozessor | 1.200 MHz |
| Speichergröße | 256 MB |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 10,9 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 11 Sekunden |
| Anschlüsse | USB 2.0, Ethernet 10/100/1000 |
| max. Papierzufuhr | 250 Blatt |
| Papierausgabe | 100 Blatt |
| Stromverbrauch Standby | 6,1 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 415 Watt |
| Geräuschemission (Betrieb) | 51 dB |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Mac OS X, Linux |
| Breite | 390 mm |
| Tiefe | 419 mm |
| Höhe | 254 mm |
| Gewicht | 13,8 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Zertifizierung | Der Blaue Engel |
Reviews
Solid product, arrived quickly
Perfect!
Solid product, arrived quickly
Second purchase already! Love it
Top quality
Exactly what I needed, thanks!
Perfect.
Everything came perfectly packaged
100% would recommend
Excellent stuff
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.