HP Color LaserJet Enterprise MFP M776dn (T3U55A)
Brand: HP
Price: €3.333,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 50e32a58-66e0-448b-8c9e-3f9579bf00ee
Description
Serie: HP LaserJet Enterprise
max. DIN-Druckformat: A3
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: Mopria, HP ePrint, netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 46 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 46 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 1.200 MHz
Druckersprachen: HP PCL6, HP PCL5, PostScript 3, PDF V1.7
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 6,5 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 6,8 Sekunden
Speichergröße: 3.072 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 22,8 cm
empfohlenes Druckvolumen: 40.000 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 200.000 Seiten/Monat
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopierauflösung: 600 x 600 dpi
Kopiergeschwindigkeit s/w: 46 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 46 Kopien/min
Mehrfachkopien: 9.999
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Dateiformate: JPEG, PDF, TIFF, XPS
Farbtiefe: 48 Bit
Scan-Funktionen: Scan-to-PC, Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB
Fax: nein
max. Papierzufuhr: 650 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 200 Blatt
Papierausgabe: 500 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X
Stromverbrauch Standby: 100 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 900 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 27.39 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Breite: 585 mm
Tiefe: 663 mm
Höhe: 710 mm
Gewicht: 70,9 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Zertifizierungen: Der Blaue Engel, Energy Star
Farbe: grau
Siegel: Epeat
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 3in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | HP LaserJet Enterprise |
| max. DIN-Druckformat | A3 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | Mopria, HP ePrint, netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 46 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 46 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 1.200 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL6, HP PCL5, PostScript 3, PDF V1.7 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 6,5 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 6,8 Sekunden |
| Speichergröße | 3.072 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 22,8 cm |
| empfohlenes Druckvolumen | 40.000 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 200.000 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopierauflösung | 600 x 600 dpi |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 46 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 46 Kopien/min |
| Mehrfachkopien | 9.999 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Dateiformate | JPEG, PDF, TIFF, XPS |
| Farbtiefe | 48 Bit |
| Scan-Funktionen | Scan-to-PC, Scan-to-EMail, Scan-to-FTP, Scan-to-USB |
| Fax | nein |
| max. Papierzufuhr | 650 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 200 Blatt |
| Papierausgabe | 500 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X |
| Stromverbrauch Standby | 100 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 900 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 27.39 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Breite | 585 mm |
| Tiefe | 663 mm |
| Höhe | 710 mm |
| Gewicht | 70,9 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Zertifizierungen | Der Blaue Engel, Energy Star |
| Farbe | grau |
| Siegel | Epeat |
Reviews
Quality is top tier
Can't fault anything about this
Definitely worth the money
Worth it
Five stars
Better than I expected honestly
Can't find any faults
One of my best buys ever
Got exactly what I needed, very pleased
Top quality, can't complain
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.