HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP M578dn (7ZU85A)
Brand: HP
Price: €1.768,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 8f6401e4-0bef-4ab8-a764-eaa6a2afcd5d
Description
Serie: HP Color LaserJet
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 600 x 600 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 38 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 38 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 1.200 MHz
Druckersprachen: HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3, XPS, PDF V1.7
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 7 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 7,9 Sekunden
Speichergröße: 1.280 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 20,3 cm
empfohlenes Druckvolumen: 10.000 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 80.000 Seiten/Monat
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopierauflösung: 600 x 600 dpi
Kopiergeschwindigkeit s/w: 38 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 38 Kopien/min
Mehrfachkopien: 9.999
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Dateiformate: PDF, TIFF, JPEG
Farbtiefe: 24 Bit
Scan-Funktionen: Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Scan-to-FTP
Fax: ja
Fax-Auflösung: 300 x 300 dpi
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 650 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 100 Blatt
Papierausgabe: 250 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Mac OS X
Stromverbrauch Standby: 40 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 617 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 18.78 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Breite: 482 mm
Tiefe: 504 mm
Höhe: 583 mm
Gewicht: 38,5 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Zertifizierungen: Der Blaue Engel, Energy Star
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | HP Color LaserJet |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 38 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 38 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 1.200 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3, XPS, PDF V1.7 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 7 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 7,9 Sekunden |
| Speichergröße | 1.280 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 20,3 cm |
| empfohlenes Druckvolumen | 10.000 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 80.000 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopierauflösung | 600 x 600 dpi |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 38 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 38 Kopien/min |
| Mehrfachkopien | 9.999 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Dateiformate | PDF, TIFF, JPEG |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Scan-Funktionen | Scan-to-EMail, Scan-to-USB, Scan-to-FTP |
| Fax | ja |
| Fax-Auflösung | 300 x 300 dpi |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 650 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 100 Blatt |
| Papierausgabe | 250 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Mac OS X |
| Stromverbrauch Standby | 40 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 617 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 18.78 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Breite | 482 mm |
| Tiefe | 504 mm |
| Höhe | 583 mm |
| Gewicht | 38,5 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Zertifizierungen | Der Blaue Engel, Energy Star |
| Farbe | grau |
Reviews
Top quality stuff, will order again
Second purchase already! Love it
Solid product, arrived quickly
Exactly what I wanted
Everything came perfectly packaged
Exactly what I wanted
Came super fast and works great
Everything came perfectly packaged
Better than I expected honestly
Excellent stuff
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.