HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 8801z (9S183A)
Brand: HP
Price: €6.852,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: ed73ed8c-ab77-4cb6-a911-7638f28226ef
Description
Serie: HP Color LaserJet
max. DIN-Druckformat: A3
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: Mopria, netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 60 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 60 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.600 MHz
Druckersprachen: HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3, PDF V1.7
Farbpatronentyp: mit Toner
Speichergröße: 6.144 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 25,6 cm
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standards: USB 3.0, USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopierauflösung: 600 x 600 dpi
Kopiergeschwindigkeit s/w: 60 Kopien/min
Mehrfachkopien: 9.999
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Scan-Funktionen: Scan-to-PDF, Scan-to-EMail, Duplex-Scan, Scan-to-USB, Scan-to-FTP, Scan-to-PC
Fax: ja
Fax-Auflösung: 300 x 300 dpi
Faxspeicher: 500 Seiten
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 2.180 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 300 Blatt
Papierausgabe: 500 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Linux, Mac OS X
Stromverbrauch Standby: 36,2 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 1.013 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 30.82559 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 54 dB
Breite: 590 mm
Tiefe: 700 mm
Höhe: 1.190 mm
Gewicht: 131 kg
Einsatzgebiet: Büro
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Farben: grau, blau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | HP Color LaserJet |
| max. DIN-Druckformat | A3 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | Mopria, netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 60 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 60 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.600 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3, PDF V1.7 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Speichergröße | 6.144 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 25,6 cm |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standards | USB 3.0, USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopierauflösung | 600 x 600 dpi |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 60 Kopien/min |
| Mehrfachkopien | 9.999 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Scan-Funktionen | Scan-to-PDF, Scan-to-EMail, Duplex-Scan, Scan-to-USB, Scan-to-FTP, Scan-to-PC |
| Fax | ja |
| Fax-Auflösung | 300 x 300 dpi |
| Faxspeicher | 500 Seiten |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 2.180 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 300 Blatt |
| Papierausgabe | 500 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Linux, Mac OS X |
| Stromverbrauch Standby | 36,2 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 1.013 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 30.82559 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 54 dB |
| Breite | 590 mm |
| Tiefe | 700 mm |
| Höhe | 1.190 mm |
| Gewicht | 131 kg |
| Einsatzgebiet | Büro |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Farben | grau, blau |
Reviews
Highly recommend!
Excellent stuff
Couldn't fault it
Great value for money. Will definitely be buying again.
Spot on mate, spot on
Top quality stuff, will order again
Very happy indeed 👍
Very pleased with this
Can't fault it, great price too
10 out of 10
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.