HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800zf (6QN36A)
Brand: HP
Price: €3.764,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 02779338-54c0-408e-9d21-be1bde89793d
Description
Serie: HP Color LaserJet
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: Mopria, HP ePrint, netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 52 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 52 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 4 x 1.600 MHz
Druckersprachen: HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3, PDF V1.7
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 6,1 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 6,6 Sekunden
Speichergröße: 6.144 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 10,1 cm
Anschlüsse: USB, Ethernet
USB-Standard: USB 3.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 52 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 52 Kopien/min
Mehrfachkopien: 9.999
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Dateiformate: JPEG, TIFF, PDF, XPS
Scan-Funktionen: Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-PDF, Scan-to-USB, Scan-to-FTP
Fax: ja
Fax-Auflösung: 300 x 300 dpi
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 650 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 150 Blatt
Papierausgabe: 500 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Windows 7, Mac OS X, Linux
Stromverbrauch Standby: 63,4 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 717 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 21.81831 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 53 dB
Breite: 500 mm
Tiefe: 460 mm
Höhe: 650 mm
Gewicht: 42 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Farben: blau, weiß
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | HP Color LaserJet |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | Mopria, HP ePrint, netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 52 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 52 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 4 x 1.600 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL5c, HP PCL6, PostScript 3, PDF V1.7 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 6,1 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 6,6 Sekunden |
| Speichergröße | 6.144 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 10,1 cm |
| Anschlüsse | USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 3.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 52 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 52 Kopien/min |
| Mehrfachkopien | 9.999 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Dateiformate | JPEG, TIFF, PDF, XPS |
| Scan-Funktionen | Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-PDF, Scan-to-USB, Scan-to-FTP |
| Fax | ja |
| Fax-Auflösung | 300 x 300 dpi |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 650 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 150 Blatt |
| Papierausgabe | 500 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Windows 7, Mac OS X, Linux |
| Stromverbrauch Standby | 63,4 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 717 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 21.81831 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 53 dB |
| Breite | 500 mm |
| Tiefe | 460 mm |
| Höhe | 650 mm |
| Gewicht | 42 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Farben | blau, weiß |
Reviews
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Works great, super happy!
Second purchase already! Love it
Honestly fantastic
Brilliant!!!
Speedy delivery, impeccable condition
One of my best buys ever
Quality and price are unbeatable
100% would buy again
Solid product, arrived quickly
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.