Epson WorkForce WF-2110W
Brand: Epson
Price: €61,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 1d8ee1ad-7b29-41ef-9594-44a9f3b97df2
Description
Serie: Epson WorkForce
Auflösung: 5.760 x 1.440 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
max. Druckformat: 10 x 15 cm
Funktionen: netzwerkfähig, WiFi Direct
Druckfunktionen: Textdruck, Fotodruck, manueller Duplexdruck
Farbpatronentyp: Einzel-Farbpatronen
Druckgeschwindigkeit (s/w): 9 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 5 Seiten/min (Farbe)
Anschlüsse: WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100
max. Papierzufuhr: 100 Blatt
Stromverbrauch in Betrieb: 12 Watt
Stromverbrauch Standby: 2 Watt
Geräuschemission (Betrieb): 40 dB
unterstützte Betriebssysteme: Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Mac OS X, Windows 11
Breite: 392 mm
Tiefe: 264 mm
Höhe: 148 mm
Gewicht: 3,2 kg
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttyp | Farb-Tintenstrahldrucker |
|---|---|
| Serie | Epson WorkForce |
| Auflösung | 5.760 x 1.440 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| max. Druckformat | 10 x 15 cm |
| Funktionen | netzwerkfähig, WiFi Direct |
| Druckfunktionen | Textdruck, Fotodruck, manueller Duplexdruck |
| Farbpatronentyp | Einzel-Farbpatronen |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 9 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 5 Seiten/min (Farbe) |
| Anschlüsse | WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100 |
| max. Papierzufuhr | 100 Blatt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 12 Watt |
| Stromverbrauch Standby | 2 Watt |
| Geräuschemission (Betrieb) | 40 dB |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Mac OS X, Windows 11 |
| Breite | 392 mm |
| Tiefe | 264 mm |
| Höhe | 148 mm |
| Gewicht | 3,2 kg |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Very happy with this purchase
Absolutely brilliant!
Does the job
Exactly what I needed. Very happy with this.
Such good value... impressed
Best thing I've bought in a while
Definitely worth the money
Amazing quality for the price!
Exactly as the description, cheers!
No issues whatsoever
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.