Epson WorkForce Pro WF-M4119DW
Brand: Epson
Price: €141,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 5b7f579f-7198-425f-afe9-68d91ea845cd
Description
Serie: Epson WorkForce
Auflösung: 4.800 x 2.400 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
Funktionen: netzwerkfähig, WiFi Direct
Druckfunktionen: Fotodruck, Textdruck, Duplexdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 21 Seiten/min (s/w)
Druckbeginn erste Seite (S/W): 6,3 Sekunden
Displaytyp: LCD-Farbdisplay
Displaygröße: 6,1 cm
Druckersprache: GDI
Anschlüsse: USB 2.0, WLAN, Ethernet 10/100
max. Papierzufuhr: 250 Blatt
Papierausgabe: 80 Blatt
Geräuschemission (Betrieb): 54 dB
unterstützte Betriebssysteme: Mac OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8.1
Breite: 425 mm
Tiefe: 378 mm
Höhe: 164 mm
Gewicht: 5,8 kg
Farbe: weiß
Specifications
| Produkttyp | S/W-Tintenstrahldrucker |
|---|---|
| Serie | Epson WorkForce |
| Auflösung | 4.800 x 2.400 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Funktionen | netzwerkfähig, WiFi Direct |
| Druckfunktionen | Fotodruck, Textdruck, Duplexdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 21 Seiten/min (s/w) |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 6,3 Sekunden |
| Displaytyp | LCD-Farbdisplay |
| Displaygröße | 6,1 cm |
| Druckersprache | GDI |
| Anschlüsse | USB 2.0, WLAN, Ethernet 10/100 |
| max. Papierzufuhr | 250 Blatt |
| Papierausgabe | 80 Blatt |
| Geräuschemission (Betrieb) | 54 dB |
| unterstützte Betriebssysteme | Mac OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Breite | 425 mm |
| Tiefe | 378 mm |
| Höhe | 164 mm |
| Gewicht | 5,8 kg |
| Farbe | weiß |
Reviews
Does the job
Speedy delivery, impeccable condition
Arrived safe and sound, very pleased
Top quality stuff, will order again
Every penny well spent
Great value for money
Legit so good
Quality is excellent. Worth every penny
Couldn't fault it
Can't fault anything about this
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.