Epson WorkForce Pro WF-C5390DW
Brand: Epson
Price: €268,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 489e4574-f800-4b9c-97c7-2560f1230fa8
Description
Serie: Epson WorkForce Pro WF
Auflösung: 4.800 x 1.200 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
max. Druckformat: 210 x 297 mm
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint, Wi-Fi Direct
Druckfunktionen: Textdruck, Fotodruck, USB Direktdruck
Farbpatronentyp: Einzel-Farbpatronen
Druckgeschwindigkeit (s/w): 16 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 16 Seiten/min (Farbe)
Druckbeginn erste Seite (S/W): 4,8 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 5,3 Sekunden
Displaytyp: LCD-Farbdisplay
Displaygröße: 6,1 cm
Druckersprachen: Postscript 3, PDF 1.7, ESC/P, HP PCL 5c, HP PCL 6
Anschlüsse: WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100/1000
max. Papierzufuhr: 330 Blatt
Papierausgabe: 150 Blatt
Stromverbrauch in Betrieb: 25 Watt
Stromverbrauch Standby: 9,8 Watt
unterstützte Betriebssysteme: Windows Vista, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Mac OS X, Linux, Windows 11
Breite: 425 mm
Tiefe: 535 mm
Höhe: 357 mm
Gewicht: 15,3 kg
empfohlenes Druckvolumen: 5.000 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 75.000 Seiten/Monat
Farbe: grau
Specifications
| Produkttyp | Farb-Tintenstrahldrucker |
|---|---|
| Serie | Epson WorkForce Pro WF |
| Auflösung | 4.800 x 1.200 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| max. Druckformat | 210 x 297 mm |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint, Wi-Fi Direct |
| Druckfunktionen | Textdruck, Fotodruck, USB Direktdruck |
| Farbpatronentyp | Einzel-Farbpatronen |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 16 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 16 Seiten/min (Farbe) |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 4,8 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 5,3 Sekunden |
| Displaytyp | LCD-Farbdisplay |
| Displaygröße | 6,1 cm |
| Druckersprachen | Postscript 3, PDF 1.7, ESC/P, HP PCL 5c, HP PCL 6 |
| Anschlüsse | WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100/1000 |
| max. Papierzufuhr | 330 Blatt |
| Papierausgabe | 150 Blatt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 25 Watt |
| Stromverbrauch Standby | 9,8 Watt |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows Vista, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Mac OS X, Linux, Windows 11 |
| Breite | 425 mm |
| Tiefe | 535 mm |
| Höhe | 357 mm |
| Gewicht | 15,3 kg |
| empfohlenes Druckvolumen | 5.000 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 75.000 Seiten/Monat |
| Farbe | grau |
Reviews
Exactly what I was looking for
Couldn't fault it
Five stars
Got it super fast! Very happy
100% would recommend
Quality is really good... can't complain about anything really.
Ordering more for friends
Really happy with this
Couldn't fault it
Better than expected tbh
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.