Epson WorkForce DS-790WN
Brand: Epson
Price: €476,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 57d2f786-73b8-4bcd-af7e-ee402704c9b1
Description
Scan-Format: A4
Scanauflösung: 600 dpi
max. Scangeschwindigkeit: 45 Seiten/min
Dateiformate: BMP, JPEG, PDF, PNG, TIFF
Funktionen: Scan-to-E-Mail, Scan-to-Folder, Scan-to-FTP, Scan-to-USB
Farbtiefe: 24 Bit
Displaytyp: LCD-Display
Displaygröße: 10,9 cm
max. tägliches Scanvolumen: 7.000 Scans
Schnittstellen: USB 3.0, WLAN, Ethernet 10/100/1000
Papiergewicht: 27 - 413 g/m²
automatische Dokumentenzufuhr: 100 Blatt
Dokumenteneinzug: automatisch
Scan-Dokumente: Normalpapier, Dokumente
Stromverbrauch in Betrieb: 15 Watt
Stromversorgung: Netzteil
unterstützte Cloud-Dienste: SharePoint
Kompatible Betriebssysteme: Windows Vista, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Mac OS X, Linux
Breite: 300 mm
Tiefe: 210 mm
Höhe: 220 mm
Gewicht: 3,7 kg
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Dokumenten-Scanner, Einzug Scanner |
|---|---|
| Scan-Format | A4 |
| Scanauflösung | 600 dpi |
| max. Scangeschwindigkeit | 45 Seiten/min |
| Dateiformate | BMP, JPEG, PDF, PNG, TIFF |
| Funktionen | Scan-to-E-Mail, Scan-to-Folder, Scan-to-FTP, Scan-to-USB |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Displaytyp | LCD-Display |
| Displaygröße | 10,9 cm |
| max. tägliches Scanvolumen | 7.000 Scans |
| Schnittstellen | USB 3.0, WLAN, Ethernet 10/100/1000 |
| Papiergewicht | 27 - 413 g/m² |
| automatische Dokumentenzufuhr | 100 Blatt |
| Dokumenteneinzug | automatisch |
| Scan-Dokumente | Normalpapier, Dokumente |
| Stromverbrauch in Betrieb | 15 Watt |
| Stromversorgung | Netzteil |
| unterstützte Cloud-Dienste | SharePoint |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows Vista, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Mac OS X, Linux |
| Breite | 300 mm |
| Tiefe | 210 mm |
| Höhe | 220 mm |
| Gewicht | 3,7 kg |
| Farbe | grau |
Reviews
Perfect! 10/10 ⭐
Delivered when promised... very satisfied
Seriously good value
Wow! Amazing value
Top stuff!
Legit so good
Fantastic value
Wow! Amazing value
Fantastic product, really impressed
Quality stuff 💯
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.