Epson Expression Home XP-4105
Brand: Epson
Price: €196,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 34125bdc-5c75-4df1-9a01-03cc77fa99f3
Description
Serie: Epson Expression Home
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 5.760 x 1.440 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, randloser Druck, Duplexdruck, Fotodruck
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint, WiFi Direct
Drucktechnologie: Tintenstrahldruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 10 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 5 Seiten/min (Farbe)
Displaytyp: LCD-Farbdisplay
Displaygröße: 6,1 cm
Anschlüsse: WLAN, USB
USB-Standard: USB 2.0
Kopierer: ja
Scanner: ja
Scannertyp: Flachbett
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 2.400 x 1.200 dpi
Fax: nein
max. Papierzufuhr: 50 Blatt
Papiergrößen: A4
Stromverbrauch Standby: 5 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 12 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 0.37 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Breite: 375 mm
Tiefe: 300 mm
Höhe: 170 mm
Gewicht: 4,3 kg
Farbe: weiß
Specifications
| Produkttypen | Tintenstrahl-Multifunktionsdrucker, 3in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Epson Expression Home |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 5.760 x 1.440 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, randloser Druck, Duplexdruck, Fotodruck |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint, WiFi Direct |
| Drucktechnologie | Tintenstrahldruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 10 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 5 Seiten/min (Farbe) |
| Displaytyp | LCD-Farbdisplay |
| Displaygröße | 6,1 cm |
| Anschlüsse | WLAN, USB |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| Kopierer | ja |
| Scanner | ja |
| Scannertyp | Flachbett |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 2.400 x 1.200 dpi |
| Fax | nein |
| max. Papierzufuhr | 50 Blatt |
| Papiergrößen | A4 |
| Stromverbrauch Standby | 5 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 12 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 0.37 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Breite | 375 mm |
| Tiefe | 300 mm |
| Höhe | 170 mm |
| Gewicht | 4,3 kg |
| Farbe | weiß |
Reviews
100% would buy again
10 out of 10
Quality is really good... can't complain about anything really.
Even better than I thought
Spot on
Legit so good
Really good value for the price
Can't believe the quality... honestly best buy I've made
Honestly fantastic
10 out of 10
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.