Canon imageRUNNER 2925i
Brand: Canon
Price: €1.218,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: ad6236aa-75aa-408f-866e-2a8268bdc6d0
Description
Serie: Canon imageRunner
max. DIN-Druckformat: A3+
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Schwarzweiß-Laserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 25 Seiten/min (s/w)
Druckprozessor: 2 x 1.600 MHz
Druckersprachen: UFRII, HP PCL6, PostScript 3
Farbpatronentyp: mit Toner
Speichergröße: 2.048 MB
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 17,8 cm
Anschlüsse: WLAN, USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopierauflösung: 600 x 600 dpi
Kopiergeschwindigkeit s/w: 25 Kopien/min
Mehrfachkopien: 999
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Scan-Funktionen: Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Scan-to-PDF, Scan-to-USB, Scan-to-EMail
Fax: nein
max. Papierzufuhr: 1.200 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 100 Blatt
Papierausgabe: 250 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Mac OS X
Stromverbrauch Standby: 28,1 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 666 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 20.26638 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Breite: 565 mm
Tiefe: 693 mm
Höhe: 852 mm
Gewicht: 65 kg
Farbe: weiß
Specifications
| Produkttypen | Monolaser-Multifunktionsdrucker, 3in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Canon imageRunner |
| max. DIN-Druckformat | A3+ |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Schwarzweiß-Laserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 25 Seiten/min (s/w) |
| Druckprozessor | 2 x 1.600 MHz |
| Druckersprachen | UFRII, HP PCL6, PostScript 3 |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Speichergröße | 2.048 MB |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 17,8 cm |
| Anschlüsse | WLAN, USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopierauflösung | 600 x 600 dpi |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 25 Kopien/min |
| Mehrfachkopien | 999 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Scan-Funktionen | Duplex-Scan, Scan-to-PC, Scan-to-FTP, Scan-to-PDF, Scan-to-USB, Scan-to-EMail |
| Fax | nein |
| max. Papierzufuhr | 1.200 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 100 Blatt |
| Papierausgabe | 250 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Mac OS X |
| Stromverbrauch Standby | 28,1 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 666 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 20.26638 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Breite | 565 mm |
| Tiefe | 693 mm |
| Höhe | 852 mm |
| Gewicht | 65 kg |
| Farbe | weiß |
Reviews
Came super fast and works great
Fantastic value
Exactly as the description, cheers!
Perfect!
Does the job perfectly... will be ordering more
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Amazing value!
Love this! 😄
Perfect! 10/10 ⭐
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.