Canon imagePROGRAF TM-300 MFP Z36
Brand: Canon
Price: €6.632,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: ae974ddb-598d-458b-828e-3dc3accafd9e
Description
Serie: Canon imagePROGRAF
Auflösung: 2.400 x 1.200 dpi
max. DIN-Druckformat: A0
max. Druckformat: 36 Zoll (910 mm)
Funktionen: netzwerkfähig
Druckfunktionen: Posterdruck, Plakatdruck
Farbpatronentyp: Einzel-Farbpatronen
Druckersprachen: HP-GL/2, HP-RTL
Anschlüsse: WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100/1000
Papierzuführung: Rollenzufuhr
Stromverbrauch in Betrieb: 69 Watt
Stromverbrauch Standby: 3,6 Watt
Geräuschemission (Betrieb): 44 dB
Geräuschemission (Standby): 35 dB
unterstützte Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X
Breite: 1.290 mm
Tiefe: 760 mm
Höhe: 1.060 mm
Gewicht: 92 kg
Farbe: schwarz
Bemerkung: inkl. Scanner + Kopierer / Inkludierter PC
Specifications
| Produkttyp | Großformatdrucker |
|---|---|
| Serie | Canon imagePROGRAF |
| Auflösung | 2.400 x 1.200 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A0 |
| max. Druckformat | 36 Zoll (910 mm) |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Druckfunktionen | Posterdruck, Plakatdruck |
| Farbpatronentyp | Einzel-Farbpatronen |
| Druckersprachen | HP-GL/2, HP-RTL |
| Anschlüsse | WLAN, USB 2.0, Ethernet 10/100/1000 |
| Papierzuführung | Rollenzufuhr |
| Stromverbrauch in Betrieb | 69 Watt |
| Stromverbrauch Standby | 3,6 Watt |
| Geräuschemission (Betrieb) | 44 dB |
| Geräuschemission (Standby) | 35 dB |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X |
| Breite | 1.290 mm |
| Tiefe | 760 mm |
| Höhe | 1.060 mm |
| Gewicht | 92 kg |
| Farbe | schwarz |
| Bemerkung | inkl. Scanner + Kopierer / Inkludierter PC |
Reviews
Definitely worth the money
Amazing value!
Every penny well spent
Top quality stuff, will order again
Fantastic product, really impressed
Such good value... impressed
Solid product, arrived quickly
Quality and price are unbeatable
Ordering more for friends
Absolutely brilliant!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.