Canon ImagePROGRAF PRO-300
Brand: Canon
Price: €690,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: f7150b1c-cd56-4697-b4a4-48805db884ae
Description
Serie: Canon imagePROGRAF
Auflösung: 4.800 x 2.400 dpi
max. DIN-Druckformat: A3+
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint, Mopria, PictBridge
Druckfunktionen: Fotodruck, randloser Druck
Farbpatronentyp: Einzel-Farbpatronen
Displaytyp: Touch-Screen-Display
Displaygröße: 7,5 cm
Anschlüsse: WLAN, Ethernet 10/100, USB 2.0
Breite: 639 mm
Tiefe: 379 mm
Höhe: 200 mm
Gewicht: 14,4 kg
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | Großformatdrucker, Farb-Tintenstrahldrucker |
|---|---|
| Serie | Canon imagePROGRAF |
| Auflösung | 4.800 x 2.400 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A3+ |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint, Mopria, PictBridge |
| Druckfunktionen | Fotodruck, randloser Druck |
| Farbpatronentyp | Einzel-Farbpatronen |
| Displaytyp | Touch-Screen-Display |
| Displaygröße | 7,5 cm |
| Anschlüsse | WLAN, Ethernet 10/100, USB 2.0 |
| Breite | 639 mm |
| Tiefe | 379 mm |
| Höhe | 200 mm |
| Gewicht | 14,4 kg |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Really impressed, no complaints
Everything came perfectly packaged
Perfect!
Exactly what I needed. Very happy with this.
Super satisfied 😊
Exceeds expectations
Fantastic, ordering more!
Worth it
Fantastic value
Does exactly what it should
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.