Canon imageFORMULA DR-C225 II
Brand: Canon
Price: €259,92
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 52cc72a5-e702-42a2-936d-12a7d9c5df80
Description
Scan-Technologien: CIS, CMOS
Scanauflösung: 600 dpi
max. Scangeschwindigkeit: 25 Seiten/min
Funktionen: Duplex-Scannen, Pre-Scan
Lichtquelle: LED 3-farbig (RGB)
max. tägliches Scanvolumen: 1.500 Scans
Schnittstellen: USB 3.0, WLAN
Dokumenteneinzug: automatisch
Scan-Dokumente: Dokumente, Visitenkarten, Fotos
Stromverbrauch in Betrieb: 12,7 Watt
unterstützte Cloud-Dienste: Dropbox, Google Docs, SharePoint, SugarSync
Kompatible Betriebssysteme: Mac OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista
Breite: 300 mm
Tiefe: 156 mm
Höhe: 220 mm
Gewicht: 2,8 kg
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | Dokumenten-Scanner, Einzug Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologien | CIS, CMOS |
| Scanauflösung | 600 dpi |
| max. Scangeschwindigkeit | 25 Seiten/min |
| Funktionen | Duplex-Scannen, Pre-Scan |
| Lichtquelle | LED 3-farbig (RGB) |
| max. tägliches Scanvolumen | 1.500 Scans |
| Schnittstellen | USB 3.0, WLAN |
| Dokumenteneinzug | automatisch |
| Scan-Dokumente | Dokumente, Visitenkarten, Fotos |
| Stromverbrauch in Betrieb | 12,7 Watt |
| unterstützte Cloud-Dienste | Dropbox, Google Docs, SharePoint, SugarSync |
| Kompatible Betriebssysteme | Mac OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista |
| Breite | 300 mm |
| Tiefe | 156 mm |
| Höhe | 220 mm |
| Gewicht | 2,8 kg |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Wow! Amazing value
Very pleased with this
Got exactly what I needed, very pleased
Does the job
Can't fault anything about this
Worth the investment for sure
Perfect.
Quality is excellent. Worth every penny
Got it super fast! Very happy
Very pleased with this
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.