Canon i-SENSYS LBP122dw
Brand: Canon
Price: €145,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: fde10bc8-14e2-4c26-b406-5c6a71b2daf7
Description
Serie: Canon i-SENSYS
max. DIN-Druckformat: A4
Funktionen: Apple AirPrint, Mopria
Druckfunktionen: Textdruck, Duplexdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 29 Seiten/min (s/w)
Display: fünfzeiliges LCD-Display
Druckersprache: UFRII (Ultra Fast Rendering)
Druckprozessor: 1.200 MHz
Speichergröße: 256 MB
Druckbeginn erste Seite (S/W): 5,4 Sekunden
Aufwärmzeit: 7 Sekunden
Anschlüsse: USB 2.0, Ethernet 10/100, WLAN
max. Papierzufuhr: 150 Blatt
Papierausgabe: 50 Blatt
Stromverbrauch Standby: 3,5 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 530 Watt
Geräuschemission (Betrieb): 52 dB
unterstützte Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Linux, Mac OS X
Breite: 356 mm
Tiefe: 283 mm
Höhe: 213 mm
Gewicht: 6 kg
Toner-Anzahl: 1 (Schwarz)
empfohlenes Druckvolumen: 1.500 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 20.000 Seiten/Monat
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttyp | Schwarzweiß Laserdrucker |
|---|---|
| Serie | Canon i-SENSYS |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Funktionen | Apple AirPrint, Mopria |
| Druckfunktionen | Textdruck, Duplexdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 29 Seiten/min (s/w) |
| Display | fünfzeiliges LCD-Display |
| Druckersprache | UFRII (Ultra Fast Rendering) |
| Druckprozessor | 1.200 MHz |
| Speichergröße | 256 MB |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 5,4 Sekunden |
| Aufwärmzeit | 7 Sekunden |
| Anschlüsse | USB 2.0, Ethernet 10/100, WLAN |
| max. Papierzufuhr | 150 Blatt |
| Papierausgabe | 50 Blatt |
| Stromverbrauch Standby | 3,5 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 530 Watt |
| Geräuschemission (Betrieb) | 52 dB |
| unterstützte Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Linux, Mac OS X |
| Breite | 356 mm |
| Tiefe | 283 mm |
| Höhe | 213 mm |
| Gewicht | 6 kg |
| Toner-Anzahl | 1 (Schwarz) |
| empfohlenes Druckvolumen | 1.500 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 20.000 Seiten/Monat |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Definitely worth the money
Highly recommend!
Exceeds expectations
Fantastic, ordering more!
Delivered when promised... very satisfied
Top quality, can't complain
Fantastic product, really impressed
Thanks for getting it here so quick
Really good value for the price
Works great, good price
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.