Canon i-SENSYS C1127iF
Brand: Canon
Price: €542,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 0f8577d4-5282-4426-bc0c-40b8f873494d
Description
Serie: Canon i-SENSYS X
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Sicherer Druck, USB-Direktdruck, Duplexdruck
Funktionen: Mopria, netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Farblaserdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 27 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 27 Seiten/min (Farbe)
Druckprozessor: 2 x 800 MHz
Druckersprachen: HP PCL6, PostScript 3, UFRII
Farbpatronentyp: mit Toner
Druckbeginn erste Seite (S/W): 7,7 Sekunden
Druckbeginn erste Seite (Farbe): 8,6 Sekunden
Displaytyp: LCD-Farbdisplay
Displaygröße: 12,7 cm
empfohlenes Druckvolumen: 4.000 Seiten/Monat
maximales Druckvolumen: 50.000 Seiten/Monat
Anschlüsse: USB, WLAN, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100/1000
Kopierer: ja
Kopierauflösung: 600 x 600 dpi
Kopiergeschwindigkeit s/w: 27 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 27 Kopien/min
Mehrfachkopien: 999
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scan-Auflösung: 600 x 600 dpi
Dateiformate: JPEG, PNG, PDF, TIFF
Farbtiefe: 24 Bit
Scan-Funktionen: Scan-to-Cloud, Scan-to-PC
Fax: ja
Fax-Auflösung: 400 x 400 dpi
Faxspeicher: 512 Seiten
Modemgeschwindigkeit: 33.600 bps
max. Papierzufuhr: 300 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 50 Blatt
Papierausgabe: 150 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Mac OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1
Stromverbrauch Standby: 18 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 530 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 16.13 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Geräuschemission (Betrieb): 49 dB
Breite: 471 mm
Tiefe: 469 mm
Höhe: 460 mm
Gewicht: 24,5 kg
Toner-Anzahl: 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb)
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | Farblaser-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Canon i-SENSYS X |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Sicherer Druck, USB-Direktdruck, Duplexdruck |
| Funktionen | Mopria, netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Farblaserdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 27 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 27 Seiten/min (Farbe) |
| Druckprozessor | 2 x 800 MHz |
| Druckersprachen | HP PCL6, PostScript 3, UFRII |
| Farbpatronentyp | mit Toner |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 7,7 Sekunden |
| Druckbeginn erste Seite (Farbe) | 8,6 Sekunden |
| Displaytyp | LCD-Farbdisplay |
| Displaygröße | 12,7 cm |
| empfohlenes Druckvolumen | 4.000 Seiten/Monat |
| maximales Druckvolumen | 50.000 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | USB, WLAN, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100/1000 |
| Kopierer | ja |
| Kopierauflösung | 600 x 600 dpi |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 27 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 27 Kopien/min |
| Mehrfachkopien | 999 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scan-Auflösung | 600 x 600 dpi |
| Dateiformate | JPEG, PNG, PDF, TIFF |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Scan-Funktionen | Scan-to-Cloud, Scan-to-PC |
| Fax | ja |
| Fax-Auflösung | 400 x 400 dpi |
| Faxspeicher | 512 Seiten |
| Modemgeschwindigkeit | 33.600 bps |
| max. Papierzufuhr | 300 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 50 Blatt |
| Papierausgabe | 150 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Mac OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Stromverbrauch Standby | 18 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 530 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 16.13 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Geräuschemission (Betrieb) | 49 dB |
| Breite | 471 mm |
| Tiefe | 469 mm |
| Höhe | 460 mm |
| Gewicht | 24,5 kg |
| Toner-Anzahl | 4 (Schwarz, Cyan, Magenta, Gelb) |
| Farbe | grau |
Reviews
Such good value... impressed
Exactly what I was looking for
One of my best buys ever
100% would recommend
Thanks for getting it here so quick
Can't fault anything about this
Brilliant, no complaints at all
Does the job perfectly... will be ordering more
Brilliant!!!
Super satisfied 😊
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.