Canon DR-M260
Brand: Canon
Price: €599,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 01117037-4f8b-4460-b556-9472a82ad2d0
Description
Scan-Technologien: CIS, CMOS
Scan-Format: A4
max. Scangeschwindigkeit: 60 Seiten/min
Dateiformate: JPEG, PDF, PNG, TIFF
Funktionen: Duplex-Scannen
Lichtquelle: LED 3-farbig (RGB)
max. tägliches Scanvolumen: 7.500 Scans
Schnittstelle: USB
Papiergewicht: 27 - 413 g/m²
automatische Dokumentenzufuhr: 80 Blatt
Dokumenteneinzug: automatisch
Scan-Dokumente: Dokumente
Stromverbrauch in Betrieb: 23 Watt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7
Breite: 290 mm
Tiefe: 180 mm
Höhe: 180 mm
Gewicht: 3,6 kg
Farbe: schwarz
mitgelieferte Software: CaptureOnTouch, CapturePerfect, Kofax VRS Basic
Specifications
| Produkttypen | Dokumenten-Scanner, Einzug Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologien | CIS, CMOS |
| Scan-Format | A4 |
| max. Scangeschwindigkeit | 60 Seiten/min |
| Dateiformate | JPEG, PDF, PNG, TIFF |
| Funktionen | Duplex-Scannen |
| Lichtquelle | LED 3-farbig (RGB) |
| max. tägliches Scanvolumen | 7.500 Scans |
| Schnittstelle | USB |
| Papiergewicht | 27 - 413 g/m² |
| automatische Dokumentenzufuhr | 80 Blatt |
| Dokumenteneinzug | automatisch |
| Scan-Dokumente | Dokumente |
| Stromverbrauch in Betrieb | 23 Watt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 |
| Breite | 290 mm |
| Tiefe | 180 mm |
| Höhe | 180 mm |
| Gewicht | 3,6 kg |
| Farbe | schwarz |
| mitgelieferte Software | CaptureOnTouch, CapturePerfect, Kofax VRS Basic |
Reviews
Can't fault it, great price too
Best purchase I've made in ages
Exactly what I needed. Very happy with this.
Ordering more for friends
Exactly as the description, cheers!
Really good value for the price
Exactly what I was looking for
Got it super fast! Very happy
Amazing quality for the price!
Fantastic, ordering more!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.