Canon DR-2010M
Brand: Canon
Price: €620,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: cf3452e6-10a2-44a4-b01d-54bc79b8fa0d
Description
Scan-Technologie: CIS
Scan-Format: Legal
Vorlagengröße: 216 x 356 mm
Scanauflösung: 600 dpi
max. Scangeschwindigkeit: 20 Seiten/min
Funktionen: Duplex-Scannen, automatische Seitengröße und Farberkennung
Farbtiefe: 24 Bit
Lichtquelle: LED 3-farbig (RGB)
Schnittstelle: USB 2.0
automatische Dokumentenzufuhr: 50 Blatt
Dokumenteneinzug: automatisch
Scan-Dokumente: Dokumente
Stromverbrauch in Betrieb: 16 Watt
Kompatibles Betriebssystem: Mac OS X
Abmessungen (BxHxT): 298 x 490 x 245 mm
Breite: 298 mm
Tiefe: 245 mm
Höhe: 490 mm
Gewicht: 2,4 kg
mitgelieferte Software: Therefore, iW360, eCopy ShareScan, eCopy PDF Pro Office, CapturePerfect, CapturePerfect SDK
Bemerkung: Mac-Scanner
Specifications
| Produkttypen | Dokumenten-Scanner, Einzug Scanner |
|---|---|
| Scan-Technologie | CIS |
| Scan-Format | Legal |
| Vorlagengröße | 216 x 356 mm |
| Scanauflösung | 600 dpi |
| max. Scangeschwindigkeit | 20 Seiten/min |
| Funktionen | Duplex-Scannen, automatische Seitengröße und Farberkennung |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Lichtquelle | LED 3-farbig (RGB) |
| Schnittstelle | USB 2.0 |
| automatische Dokumentenzufuhr | 50 Blatt |
| Dokumenteneinzug | automatisch |
| Scan-Dokumente | Dokumente |
| Stromverbrauch in Betrieb | 16 Watt |
| Kompatibles Betriebssystem | Mac OS X |
| Abmessungen (BxHxT) | 298 x 490 x 245 mm |
| Breite | 298 mm |
| Tiefe | 245 mm |
| Höhe | 490 mm |
| Gewicht | 2,4 kg |
| mitgelieferte Software | Therefore, iW360, eCopy ShareScan, eCopy PDF Pro Office, CapturePerfect, CapturePerfect SDK |
| Bemerkung | Mac-Scanner |
Reviews
Works great, good price
Top quality, can't complain
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Absolutely brilliant!
Really impressed, no complaints
Best purchase I've made in ages
Brilliant!!!
Perfect!
Solid product, arrived quickly
Works great, good price
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.