Brother TD-2350D300
Brand: Brother
Price: €389,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: c7a83c68-00d0-466f-a810-c11d49af66ad
Description
Series: Brother TD
Printing Speed: 152 mm/s
Resolution: 300 x 300 dpi
Max Print Width: 59
Memory Size: 256 MB
Display: LCD Display
Connections: USB 2.0, Bluetooth, WLAN, Ethernet 10/100
Width: 110 mm
Depth: 215 mm
Height: 172 mm
Weight: 1.33 kg
Special Features: Manual Cutter
Barcodes: Code 128, Codabar, GS1 DataBar(RSS), Data Matrix, Micro QR-Code, PDF417, UPC-A, UPC-E, MSI-Plessey, QR-Code, MaxiCode, EAN/JAN-8, Aztec, Code 93, Code 39, EAN/JAN-13, MicroPDF417, Postnet, UCC/EAN-128
Specifications
| Product Types | Label Printer, Labelling System |
|---|---|
| Series | Brother TD |
| Printing Speed | 152 mm/s |
| Resolution | 300 x 300 dpi |
| Max Print Width | 59 |
| Memory Size | 256 MB |
| Display | LCD Display |
| Connections | USB 2.0, Bluetooth, WLAN, Ethernet 10/100 |
| Width | 110 mm |
| Depth | 215 mm |
| Height | 172 mm |
| Weight | 1.33 kg |
| Special Features | Manual Cutter |
| Barcodes | Code 128, Codabar, GS1 DataBar(RSS), Data Matrix, Micro QR-Code, PDF417, UPC-A, UPC-E, MSI-Plessey, QR-Code, MaxiCode, EAN/JAN-8, Aztec, Code 93, Code 39, EAN/JAN-13, MicroPDF417, Postnet, UCC/EAN-128 |
Reviews
Brilliant, no complaints at all
Can't find any faults
Really happy with this
One of my best buys ever
Such good value... impressed
Quality is excellent. Worth every penny
Great value for money
Such good value... impressed
Quality is excellent. Worth every penny
Really good value for the price
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.