Brother MFC-T920DW
Brand: Brother
Price: €394,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: cccc413c-52be-4518-bca6-b9ba7400c552
Description
Serie: Brother MFC
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 6.000 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Fotodruck
Funktionen: netzwerkfähig, Apple AirPrint
Drucktechnologie: Tintenstrahldruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 17 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 16 Seiten/min (Farbe)
Farbpatronentyp: mit Tintentanks
Druckbeginn erste Seite (S/W): 6 Sekunden
Speichergröße: 128 MB
Displaytyp: TFT-Farbdisplay
empfohlenes Druckvolumen: 2.500 Seiten/Monat
Anschlüsse: WLAN, USB, Ethernet
USB-Standard: USB 2.0
LAN-Standard: Ethernet 10/100
Kopierer: ja
Mehrfachkopien: 99
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertypen: ADF, Flachbett
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 1.200 x 2.400 dpi
Farbtiefe: 24 Bit
Fax: ja
Faxspeicher: 170 Seiten
Modemgeschwindigkeit: 14.400 bps
max. Papierzufuhr: 100 Blatt
automatische Dokumentenzufuhr (ADF): 20 Blatt
Papierausgabe: 50 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10
Stromverbrauch Standby: 4 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 17 Watt
Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)*: 0.51731 Euro
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Breite: 435 mm
Tiefe: 439 mm
Höhe: 195 mm
Gewicht: 9,7 kg
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | Tintenstrahl-Multifunktionsdrucker, 4in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Brother MFC |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 6.000 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Fotodruck |
| Funktionen | netzwerkfähig, Apple AirPrint |
| Drucktechnologie | Tintenstrahldruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 17 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 16 Seiten/min (Farbe) |
| Farbpatronentyp | mit Tintentanks |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 6 Sekunden |
| Speichergröße | 128 MB |
| Displaytyp | TFT-Farbdisplay |
| empfohlenes Druckvolumen | 2.500 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | WLAN, USB, Ethernet |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| LAN-Standard | Ethernet 10/100 |
| Kopierer | ja |
| Mehrfachkopien | 99 |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertypen | ADF, Flachbett |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 1.200 x 2.400 dpi |
| Farbtiefe | 24 Bit |
| Fax | ja |
| Faxspeicher | 170 Seiten |
| Modemgeschwindigkeit | 14.400 bps |
| max. Papierzufuhr | 100 Blatt |
| automatische Dokumentenzufuhr (ADF) | 20 Blatt |
| Papierausgabe | 50 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10 |
| Stromverbrauch Standby | 4 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 17 Watt |
| Ø Stromkosten pro Jahr (0,3 €/kWh)* | 0.51731 Euro |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Breite | 435 mm |
| Tiefe | 439 mm |
| Höhe | 195 mm |
| Gewicht | 9,7 kg |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Honestly fantastic
100% would recommend
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Perfect!
Perfect! 10/10 ⭐
Exactly what I was looking for
Every penny well spent
Absolutely brilliant 👍
Just brilliant
100% would recommend
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.