Brother HL-L2402D
Brand: Brother
Price: €94,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 00f4dfad-e520-4bb4-9e0d-048aaccc6d21
Description
Serie: Brother HL
Auflösung: 1.200 x 1.200 dpi
max. DIN-Druckformat: A4
Funktionen: netzwerkfähig, WiFi Direct
Druckfunktionen: Duplexdruck, Textdruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 30 Seiten/min (s/w)
Display: einzeiliges LCD-Display
Speichergröße: 64 MB
Druckbeginn erste Seite (S/W): 8,5 Sekunden
Anschlüsse: WLAN, USB 2.0
max. Papierzufuhr: 251 Blatt
Papierausgabe: 150 Blatt
Stromverbrauch Standby: 43 Watt
Stromverbrauch in Betrieb: 440 Watt
Geräuschemission (Standby): 30 dB
Geräuschemission (Betrieb): 48 dB
Breite: 356 mm
Tiefe: 360 mm
Höhe: 183 mm
Gewicht: 7,1 kg
Toner-Anzahl: 1 (Schwarz)
Zertifizierung: Der Blaue Engel
Farbe: grau
Specifications
| Produkttyp | Schwarzweiß Laserdrucker |
|---|---|
| Serie | Brother HL |
| Auflösung | 1.200 x 1.200 dpi |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Funktionen | netzwerkfähig, WiFi Direct |
| Druckfunktionen | Duplexdruck, Textdruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 30 Seiten/min (s/w) |
| Display | einzeiliges LCD-Display |
| Speichergröße | 64 MB |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 8,5 Sekunden |
| Anschlüsse | WLAN, USB 2.0 |
| max. Papierzufuhr | 251 Blatt |
| Papierausgabe | 150 Blatt |
| Stromverbrauch Standby | 43 Watt |
| Stromverbrauch in Betrieb | 440 Watt |
| Geräuschemission (Standby) | 30 dB |
| Geräuschemission (Betrieb) | 48 dB |
| Breite | 356 mm |
| Tiefe | 360 mm |
| Höhe | 183 mm |
| Gewicht | 7,1 kg |
| Toner-Anzahl | 1 (Schwarz) |
| Zertifizierung | Der Blaue Engel |
| Farbe | grau |
Reviews
Arrived safe and sound, very pleased
Top quality
Can't find any faults
Worth the investment for sure
Came super fast and works great
Exceeds expectations
Great value for money. Will definitely be buying again.
10 out of 10
Arrived super quickly and works great 😊
Amazing value!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.