Brother DCP-T420W
Brand: Brother
Price: €256,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: ecaf26d9-79f5-46ea-9a07-2a02fc7f4b23
Description
Serie: Brother DCP
max. DIN-Druckformat: A4
Auflösung: 6.000 x 1.200 dpi
Druckfunktionen: Textdruck, Fotodruck
Funktionen: netzwerkfähig
Drucktechnologie: Tintenstrahldruck
Druckgeschwindigkeit (s/w): 16 Seiten/min (s/w)
Druckgeschwindigkeit: 9 Seiten/min (Farbe)
Farbpatronentyp: mit Tintentanks
Druckbeginn erste Seite (S/W): 10 Sekunden
Speichergröße: 64 MB
empfohlenes Druckvolumen: 1.000 Seiten/Monat
Anschlüsse: USB, WLAN
USB-Standard: USB 2.0
Kopierer: ja
Kopiergeschwindigkeit s/w: 8 Kopien/min
Kopiergeschwindigkeit Farbe: 3 Kopien/min
Zoom: 25 - 400 %
Scanner: ja
Scannertyp: Flachbett
Scanner-Sensor: CIS (Contact Image Sensor)
Scan-Auflösung: 1.200 x 2.400 dpi
Scan-Funktionen: Scan-to-EMail, Scan-to-PDF, Scan-to-USB
Fax: nein
max. Papierzufuhr: 150 Blatt
Papierausgabe: 50 Blatt
Kompatible Betriebssysteme: Windows 11, Windows 10
Quellen: *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020)
Breite: 435 mm
Tiefe: 359 mm
Höhe: 159 mm
Gewicht: 6,4 kg
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | Tintenstrahl-Multifunktionsdrucker, 3in1 Drucker |
|---|---|
| Serie | Brother DCP |
| max. DIN-Druckformat | A4 |
| Auflösung | 6.000 x 1.200 dpi |
| Druckfunktionen | Textdruck, Fotodruck |
| Funktionen | netzwerkfähig |
| Drucktechnologie | Tintenstrahldruck |
| Druckgeschwindigkeit (s/w) | 16 Seiten/min (s/w) |
| Druckgeschwindigkeit | 9 Seiten/min (Farbe) |
| Farbpatronentyp | mit Tintentanks |
| Druckbeginn erste Seite (S/W) | 10 Sekunden |
| Speichergröße | 64 MB |
| empfohlenes Druckvolumen | 1.000 Seiten/Monat |
| Anschlüsse | USB, WLAN |
| USB-Standard | USB 2.0 |
| Kopierer | ja |
| Kopiergeschwindigkeit s/w | 8 Kopien/min |
| Kopiergeschwindigkeit Farbe | 3 Kopien/min |
| Zoom | 25 - 400 % |
| Scanner | ja |
| Scannertyp | Flachbett |
| Scanner-Sensor | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scan-Auflösung | 1.200 x 2.400 dpi |
| Scan-Funktionen | Scan-to-EMail, Scan-to-PDF, Scan-to-USB |
| Fax | nein |
| max. Papierzufuhr | 150 Blatt |
| Papierausgabe | 50 Blatt |
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 11, Windows 10 |
| Quellen | *Ø Strompreis Eurostat (Stand 1. Halbjahr 2020) |
| Breite | 435 mm |
| Tiefe | 359 mm |
| Höhe | 159 mm |
| Gewicht | 6,4 kg |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Amazing 👌
Fantastic, ordering more!
Best purchase I've made in ages
Really happy with this
Fantastic quality, unbeatable price!
Highly recommend!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.